Nominowane kandydatki do nagrody
Kobieta e-commerce 2022

Laureatki zostaną wyłonione podczas obrad Jury konkursu.
GŁOSUJ na laureatkę nagrody Internautów. Nagrodę otrzymuje jedna z nominowanych kandydatek, która uzyska największą liczbę głosów.
Głosowanie trwa do 10 kwietnia 2022 roku.

KATEGORIA I
NAJLEPSZY SKLEP INTERNETOWY

Partner kategorii: allegro
magdalena-zurawska-min

Marlena Żurawska-Szuter

Stworzyła w ekstremalnie krótkim czasie jedyne takie delikatesy premium na rynku polskim www.deli2.pl.
Co wyróżnia deli2 i co udało się osiągnąć? – Sklep internetowy deli2.pl to delikatesy premium…

z unikalną ofertą produktów (ponad 10000 SKU) – Stworzone jako odpowiedź na powstałe na rynku zapotrzebowanie na produkty luksusowe, premium o wysokiej jakości (brak delikatesów online, brak oferty dla wymagających smakoszy) – Pandemia tylko wzmocniła potrzebę dokonywania zakupów spożywczych online – bezpieczeństwo zakupów, bezkontaktowa dostawa stały się koniecznością w każdym sklepie online – Serwis powstał w trakcie pandemii, w trakcie dosłownie kilku miesięcy – ekspresowe wdrożenie – Automatyzacja pracy oraz procesów sprzedażowych i logistycznych – Systemy przygotowany na szybkie skalowanie (w planach kolejne miasta). 

W całości była odpowiedzialna za stworzenie biznesplanu, pozyskanie dostawców i przede wszystkim za wdrożenie platformy sprzedażowej i jej integrację z systemem ERP oraz aplikacją logistyczną. Dzięki sprawnie ułożonym procesom i wdrożonym procedurom, a także elastyczności w działaniu udało się jej w krótkim czasie otworzyć delikatesy online, które były odpowiedzią na potrzeby warszawiaków, a potem także Polaków w czasie pandemii.

Ponadto Marlena przeprowadza badania dobrostanu i kondycji organizacji, organizuje kampanie związane ze zdrowiem psychicznym i well-beingiem oraz pomaga wdrażać strategie well-beingowe. 

Udostępnij:

Katarzyna Bronowska

Przez lata związana z firmą Leifheit i od 2016 roku pracowała nad rozwojem sklepu leifheitsklep.pl – stworzyła go praktycznie od zera, a jej działania gwarantowały regularny wzrost sprzedaży w tym…

kanale. W ciągu tych kilku lat było wiele spektakularnych momentów, ale kluczowy był początek 2020, kiedy to rozwój pandemii zbiegł się w czasie z uruchomieniem nowej wersji sklepu. 

Był to ogromny przeskok technologiczny – uruchomienie platformy w standardzie PWA, co znacznie wpłynęło na wzrost sprzedaży z kanału mobile, a także uruchomienie narzędzi marketing automation, które w połączeniu z optymalizacją ścieżki zakupowej wpłynęły na ogromny wzrost konwersji zakupowej (o ponad 100%!). Optymalizacja działań marketingowych, a także nawiązanie nowych współprac, m.in. z programami lojalnościowymi, spowodowały znaczny wzrost liczby pozyskiwanych klientów, a także ich retencję. Rozwiązania technologiczne zastosowane w Polsce zostały następnie zaimplementowane na inne rynki europejskie. 

Współpracę z Leifheit zakończyła w połowie zeszłego roku i aktualnie przeprowadza cyfrową rewolucję w Europie Południowo-Wschodniej dla firmy Papyrus. W międzyczasie edukuje i wspiera w rozwoju małe i średnie e-commerce, aby mogły się rozwijać i podbijać nowe obszary internetu.

Udostępnij:

Monika Pobrotyń

Właścicielka oraz V-ce Prezeska w North.pl – sklepu internetowego i portalu w całości poświęconemu naprawom sprzętu domowego AGD. Zdaniem właścicielki dbanie o sprzęt użytku codziennego jest kluczowe aby…

zachować go w jak najlepszej kondycji.
Na stronie North.pl w prosty i przystępny sposób są opisywane najczęstsze problemy w AGD, recenzowane popularne modele urządzeń oraz prowadzone jest doradztwo zupełnie bezpłatnie.

Sklep internetowy to kompleksowe, spójne rozwiązanie, które pozwala samodzielnie dobrać część do danego urządzenia. Sklep wyróżnia niezwykle użyteczna wyszukiwarka. Każdy produkt pokazywany jest profesjonalnie – duża liczba zdjęć, szerokie opisy, liczne parametry, prosty sposób płatności, dostawa w 24h. Do tego cała masa wskazówek i ciekawostek w Bazie Porad. 

Całe przedsięwzięcie jest spójne z globalnymi trendami: zrównoważonego rozwoju, podejścia eko (nie wyrzucaj, naprawiaj) oraz tzw. „zrób to sam”. 

Inicjatywa wspiera wszystkich domowych majsterkowiczów i zachęca do naprawiania sprzętu samodzielnie, bez pomocy fachowców. Zdaniem właścicielki im więcej rzetelnych porad na temat serwisowania tym większa szansa, że przekonamy społeczność , aby zaczęła bardziej dbać o sprzęt i go serwisować we własnym zakresie. 

Monika została wyróżniona w konkursie 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie, promującym osoby z nieszablonowym podejściem, tworzących nowe produkty i usługi, dla których ważna jest odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.

Udostępnij:

Joanna Jaskólska

Od 2014 roku pełnoetatowo współprowadzi internetową księgarnię muzyczną Alenuty.pl. Pod jej okiem sklep stał się rozpoznawalną w branży marką. Przeprowadziła firmę przez okres pandemii, która wywróciła do góry…

nogami tryb edukacji muzycznej w Polsce i wymusiła elastyczność działań. 

Dzięki działaniom Joanny sklep nie tylko pozostał na rynku, ale wzmocnił swoją pozycję. 

Joanna z każdym miesiącem udowadnia, że biznes e-commerce można prowadzić bez milionowych budżetów reklamowych, bazując na świetnym rozumieniu klienta, rynku i poczuciu misji. Buduje top-of-the-top obsługę klienta, rozwija gałąź własnych produktów i projektów edukacyjnych oraz dba o relacje z wydawcami i środowiskiem edukacji muzycznej. Prowadzi również profil Alenuty.pl na Facebooku oraz Instagramie, dostarczając muzykującym osobom motywujące i rozwijające treści. 

Dzięki Joannie i zespołowi, który buduje, Alenuty są najlepszym polskim sklepem internetowym w swojej branży.

Udostępnij:

Joanna Kwiatkowska

Vice CEO, Head od e-Commerce w Kubota. Osoba o ogromnej wiedzy z zakresu e-commerce, IT, social media i marketingu, opartego na danych i analityce. Prelegentka na konferencjach i webinarach, na których…

dzieli się wiedzą, doświadczeniem i zaraża optymizmem. 

Joanna posiada 10-letnie doświadczenie w branży IT, w szczególności w zakresie narzędzi e-commerce oraz social media, systemów zarządzania dużymi zasobami danych, a także analityki danych. 

Od 2018 r. Co-founder, Head of Ecommerce & CTO w Kubota S.A., gdzie odpowiada za zarządzanie kanałami sprzedaży online marki Kubota oraz zespół e-commerce, administrację IT, budżetowanie, planowanie i wdrażanie strategicznych planów rozwojowych. 

Od 2013 r. współautorka ponad 10. projektów R&D o wartości prawie 50 mln zł, dofinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Regionalnych Programów Operacyjnych. Współuczestniczyła w projektach R&D o wartości 40 mln zł. 

Marka Kubota to jeden z symboli lat 90. Po wypełnieniu niszy na tanie i wygodne obuwie, marka stała się kultową, a slogan „Kubota to nie klapki, to styl życia” wszedł na stałe do języka potocznego i obecnie przyświeca filozofii marki. Aktualnie sprzedaż Kubota prowadzona jest głównie online i wspierana prężnie działającym marketingiem.

Udostępnij:

Aleksandra Macura

Twórczyni marki Kraina Tuptusia, oferującej produkty premium dla gryzoni i królików. Początki były trudne. Właścicielka zdecydowała, że samodzielnie rozpocznie produkcję swoich produktów. Pierwszym wyzwaniem…

była nauka szycia – nigdy w życiu nie miała w rękach maszyny. Pomimo trudności postanowiła się nie poddawać i niebawem miała pierwszą sprzedaż i zadowolonego klienta. 

Następnie szukała osób, które pomogą jej w szyciu. Okazało się to wyzwaniem, ponieważ materiały, których używam są wymagające – potrzebny jest odpowiedni sprzęt i umiejętności. Znalazła utalentowane dziewczyny, które jak się okazało są wielkimi miłośniczkami zwierząt. Materiały, których używa są drukowane i zamawiane w polskich firmach. 

Aleksandra po trzech latach działalności może śmiało powiedzieć, że doskonale wpasowała się w niszę. Musiała trafić do klientów i zautomatyzować procesy tak, aby samodzielnie zarządzać sprzedażą, produkcją oraz reklamą. 

Sprzedaż rozpoczęła poprzez marketplace, w następnym kroku uruchomiła sklep internetowy i media społecznościowe. Dodatkowo udało się jej nawiązać współpracę z małymi firmami oraz freelancerami. Aktualnie skupia się na rozwoju sprzedaży zagranicznej oferując produkty m.in. na rynek rumuński.

Udostępnij:

Marzena Pawłowska

Założycielka marki Zyzio&Zuzia – marki specjalizującej się w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości odzieży niemowlęcej. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem własnego sklepu internetowego Zyzio&Zuzia.pl…

Założycielka sklepu będąc w ciąży, poszukiwała na wyprawkę dla swojego dziecka odzieży bezpiecznej, dobrej jakości i w przystępnej cenie. Wtedy pojawił się pomysł stworzenia własnej marki. 

Marzena postawiła na swoim. Ubranka szyte są z najlepszych materiałów w małych szwalniach w Polsce. Prowadzenie sklepu internetowego to szereg rozmaitych czynności, których lwią część właścicielka wykonuje samodzielnie. Od projektowania, poszukiwania podwykonawców, robienia zdjęć produktowych po prowadzenie social media marki! 

Rozpoczynanie działalności w Internecie będąc mamą trójki małych dzieci to ogromne wyzwanie, które dla Marzeny stało się codziennością. Założycielka marki Zyzio&Zuzia z powodzeniem łączy rolę rodzica z rolą przedsiębiorczyni. To zadanie wymagające biorąc pod uwagę, że  Marzena nie tylko prowadzi sklep internetowy, ale jest również producentką sprzedawanych ubranek! Twórczyni marki potrafi zrozumieć potrzeby swojej grupy docelowej – czyli mam takich jak ona sama. 

Prowadzenie dziecięcego e-biznesu będąc mamą, ma wiele zalet! To właśnie dzieci są pierwszymi testerami m.in. materiałów używanych do produkcji ubranek, które mają wejść na rynek. Czytając historię założenia marki, jej misję i wizję przekonujemy się, że w przypadku Marzeny to właśnie macierzyństwo było inspiracją i motorem działań.

Udostępnij:

Joanna Jezior-Sojka

Prezeska i założycielka sklepu internetowego ergobiuro.pl, oferującego najlepsze fotele i krzesła do pracy. Sklep został stworzony z misją szerzenia świadomości jak ważne dla naszego zdrowia jest korzystanie z rozwiązań…

najlepszych dla naszego kręgosłupa. Komfort i zdrowie okazały się niezwykle ważnymi czynnikami sukcesu w erze pandemii. 

W czasie Covid powstała szczególna i nowa potrzeba wyposażenia domu w fotele, umożliwiające wykonywanie obowiązków biurowych i nauki. Kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi, mieszkający w dużych miastach, miasteczkach i na wsi – wszyscy mieli ten sam problem. Pracując lub ucząc się, siedząc kilka, czasem kilkanaście godzin dziennie, ból kręgosłupa, bioder lub ramion nie pozwalał im pracować. 

W trakcie kilkuset rozmów, jakie właścicielka przeprowadziła z klientami odkryła, że użytkownicy wcale nie muszą usiąść w fotelu, by znaleźć dla siebie ten najlepiej dopasowany, że 20 lat jej doświadczenia pozwala już w trakcie rozmowy z klientami tak precyzyjnie określić potrzeby i parametry, że potrafi dopasować fotel bez mierzenia. 

W ciągu 6 tygodni otworzyła sklep ERGOBIURO.pl. Najważniejsze dla Joanny w tym projekcie były człowiek i rozmowa, podejście H2H. 

Od początku pandemii pomogła wraz z zespołem tysiącom klientów zadbać nie tylko o ich wygodę i komfort, zadbać o ich zdrowie, a przy okazji sprawić, że domowe miejsca pracy stały się ładniejsze oraz że dobry fotel do pracy stał się dostępny nie tylko dla mieszkańców dużych miast, w których można odwiedzić stacjonarny sklep i wybrać odpowiednie krzesło. 

„Najlepszy e-sklep z jakim kiedykolwiek miałam styczność! Da się odczuć, że po drugiej stronie jest zainteresowany mną człowiek, a nie automat. Polecam w 100%!!”” , Opineo, 8 kwietnia 2021

Udostępnij:

Ewelina Sasin

TerGo to startup prowadzony przez dwie kobiety: Thuy Nguyen oraz Ewelinę Sasin. W 2021 roku otworzyły pierwszy w Polsce sklep internetowy z pakietami neutralizującymi ślad węglowy codziennych…

aktywności. Właścicielki reklamują go hasłem, że ich sklep jest najlepszy dla świata, a nie najlepszy na świecie. 

W ramach aktywności sklepu edukują o zmianach klimatycznych, oswajają i przedstawiają trudne terminy i pokazują, jak ważna jest dziś redukcja CO2. 

Kupując pakiety lub subskrypcje w sklepie, klient wspiera wyjątkowy projekt agroleśniczy w Belize oraz ekosystemy w Polsce. W ramach tego projektu właścicielki wykupują nieużytki porolne i wspólnie z lokalną ludnością przywracają na nich bioróżnorodność, sadząc drzewa, które pochłaniają ogromne ilości CO2. 

Specjaliści TerGo ds. CO2 kwantyfikują możliwości sekwestracyjne każdego projektu, a dzięki zewnętrznym audytom firma może potwierdzić, że wszystkie działania są zgodne z międzynarodowymi standardami. 

Sklep TerGo to nie tylko neutralizacja CO2 – to wspieranie lokalnych rolników, przywracanie bioróżnorodności i lepsza przyszłość dla całej planety. Już niebawem pojawi się kalkulator, dzięki któremu użytkownicy będą mogli dokładnie obliczyć swój ślad węglowy i dobrać pakiet umożliwiający uzyskanie zerowego bilansu węglowego. 

Na stronie już wkrótce dostępny będzie TerBit – pierwsza aplikacja na świecie, która będzie w czasie rzeczywistym monitorować ślad węglowy użytkowników i wynagradzać ich za życie w zgodzie z planetą. Dzięki aplikacji można kontrolować i ograniczać swój ślad węglowy, zbierając TERsy, czyli offsety węglowe True Emission Reduction.

 

TerGo to spójna i niezwykle innowacyjna koncepcja e-commerce, która jest 100% odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed biznesem idea zrównoważonego rozwoju.

Udostępnij:

Justyna Tylak-Nowis

Założycielka marki i sklepu internetowego MyBasic.pl, który funkcjonuje w modelu D2C (direct-to-consumer) od 2017 roku. Głównym produktem firmy są kolorowe ubrania w stylu basic, tj. bez zbędnych…

nadruków. Nadrzędnym celem przy tworzeniu firmy było to, żeby ubrania były wykonane z najwyższej jakości, bezpiecznych i certyfikowanych materiałów (bawełna Oeko-Tex Standard 100), żeby powstawały w Polsce i jednocześnie były na tyle atrakcyjne cenowo, aby mogły konkurować z produktami z tzw. sieciówek. 

Pomysł Justyny okazał się strzałem w dziesiątkę i obecnie z roku na rok firma poszerza nie tylko ofertę produktową, ale także grono klientów.

Początkowo produkty kierowane były wyłącznie do najmłodszych, ale dość szybko ich rodzice zmotywowali właścicielkę także do rozszerzenia oferty o asortyment dla dorosłych. 

Dziś społeczność MyBasic tworzy ok. 50.000 powracających klientów, dla których w stałej ofercie znajduje się ponad 3.000 różnych produktów.

Udostępnij:

Anna Zając

Kreatorka i właścicielka marki i sklepu internetowego roselle.pl, funkcjonującego w modelu B2C. Sklep posiada 13 kategorii produktowych. Marka Roselle jest stworzona z marzeń i doświadczeń. 10 lat…

prowadzenia bloga lifestylowego z focusem na modę to dla Anny ogrom doświadczenia i setki rozmów z kobietami. 

Ponad dwa lata temu stworzyła na instagramie projekt #MojaSzafa, który ma na celu pomoc kobietom wydobyć potencjał z ich szaf i zdopingować je do zmian, które bardzo pozytywnie wpływają na codzienność i samoocenę. 

Marka Roselle jest odpowiedzią na potrzeby kobiet – właścicielka oferuje w sklepie jakościowe, ponadczasowe ubrania, które uzupełnią ich szafy. 

Klientki mogą na bazie pomysłów i tipów prezentowanych w sklepie i social mediach tworzyć własne stylizacje, wykorzystując swoje ubrania. Na profilu marki klientki znajduje też wiele inspiracji podróżniczych, filmowych czy książkowych. 

Roselle to nie tylko ubrania, to styl życia – każdego dnia kobiety zachęcane są do cieszenia się chwilą. To, co klientka Roselle dostaje poza ubraniami to także duży merytoryczny wsad, porady i tipy. Dodatkowo właścicielka stawia na bardzo dobrą obsługę klienta – można do Roselle zadzwonić czy napisać, a team służy pomocą 7 dni w tygodniu.

Udostępnij:

Izabela Wojciuk

Izabela stworzyła i rozwija markę Hempking, która zajmuje się produkcją suplementów diety, żywności oraz produktów kosmetycznych na bazie konopi siewnych z innowacyjnym, holistycznym podejściem do…

klienta. W ramach sklepu stara się promować koncepcję potwierdzającą, że na nasz dobry stan zdrowia pracujemy dietą, stylem życia, myślami i suplementacją. 

hempking.eu dostarcza najwyższej jakości produkty CBD tak, aby czynić życie ludzi zdrowszym i szczęśliwszym. 

Izabela wraz z zespołem promuje zdrowy tryb życia wolny od chemii. Sklep Izabeli zapewnia personalizowaną pomoc w doborze i użytkowaniu produktów, edukuje i inspiruje do zdrowego życia. 

Produkty hempking.eu  są naturalnym suplementem, który klienci mogą spożywać codziennie, poprawiając tym samym swoje zdrowie i samopoczucie.

Udostępnij:

KATEGORIA II
TECHNOLOGIA DLA E-COMMERCE

Partner kategorii: accenture

Aleksandra Szarmach Nethansa

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów MBA. Obecnie CMSO w Nethansa. 

Nethansa specjalizuje się w automatyzacji sprzedaży na marketplace’ach. Aleksandra wspólnie z zespołem…

opracowała system, którego głównym zadaniem jest zwiększanie zysków na marketplace’ach. System automatycznie dostosowuje ceny wystawionych produktów, zważając na ich konkurencję na poszczególnych rynkach.

Z rozwiązania skorzystało już ponad 150 firm, a Platforma Nethansy wygenerowała już ponad 20 milionów dodatkowego zysku. Firma jest liderem w Polsce i chce podbić rynki Europy.

Ola od początku pozyskiwała klientów oraz z wielką determinacją wyznaczyła strategię budowania marki Nethansa. Uczestniczyła również w pozyskiwaniu funduszy na rozwój. Spółka pozyskała już ponad 40 mln zł.

Ola jest jedyną kobietą w zarządzie Nethansa. To niezwykle inspirująca i dynamiczna osoba, która może pomóc innym kobietom w rozwoju w spółkach technologicznych. 

Jest liderką, która swoją energią porywa zespół do działania.

Udostępnij:

Anna Kaczmarska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, magister Socjologii oraz Zarządzania i Marketingu, absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczony praktyk…

biznesu, mentor, otwarty umysł. Zawsze gotowa na szereg zmian. 

Prywatnie: mama, pasjonatka podróży, rozwoju osobistego, zgłębiania relacji międzyludzkich oraz rozwoju talentów, Certyfikowany Coach ICC. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży mediowej i technologicznej (media tradycyjne, cyfrowe, społecznościowe, marketing cyfrowy, e-commerce, projekty badawcze oraz technologiczne). 

Od 2021 roku zajmuje stanowisko CEO w SAMITO, firmie która wdraża innowacyjne technologiczne rozwiązania customer experience pozwalające zwiększyć sprzedaż w e-commerce. System SAMITO wykorzystuje narzędzia marketing automation, sales intelligence, technologię rozpoznawania obrazów oraz zaawansowaną analitykę opartą na Big Data, żeby angażować, inspirować i zachęcać do zakupów klientów e-sklepów. Firma niezwykle dynamicznie rośnie, jest nagradzana w szeregu konkursów e-commerce i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania. 

Anna wcześniej odpowiadała za strategię, zarządzanie, nowe modele biznesowe oraz restrukturyzacje wielu firm. Wprowadziła na rynek wiele nowych marek i produktów cyfrowych, które do dziś świetnie funkcjonują na rynku. Przywództwo w organizacjach, którym przewodzi buduje w oparciu o najważniejsze dla niej wartości: szacunek, rozwój, wzajemne wsparcie, współpracę, jasne reguły i zasady, ściśle określone kierunki oraz wspólne cele. Pełniła funkcje m.in. Publishing Director Newsweek & Forbes, Managing Director / President of Board w IDMnet, President, Vice President, Managing Director w Grupie ZPR. Zasiadała także w Radzie Nadzorczej IAB Polska oraz Polskie Badanie Internetu. 

Udostępnij:

Justyna Spytek

Justyna od ponad 10 lat rozwija rozwiązania technologiczne dla e-commerce, wykorzystywane przez największe marki w Polsce i zagranicą. Jako pierwsza w Polsce wdrażała modelowanie atrybucji w programach…

 sprzedażowych, tym samym otwierając nowy rozdział w marketingu partnerskim – 3-ciej sile sprzedażowej online po Google’u i Facebooku w e-commerce.

Budując na polskim rynku jedną największych sieci afiliacyjnych dobrze poznała nie tylko potrzeby sklepów online i wydawców mediowych, ale również możliwości technologii, które usprawniają dystrybucję działań promocyjnych i szczelny pomiar ich efektów.

Obecnie rozwija kolejną innowację w segmencie programów partnerskich, wprowadzając do Polski narzędzie umożliwiające sklepom przejęcie kontroli nad programem partnerskim – Circlewise Partnership Hub. Unikatowość technologii została w krótkim czasie doceniona przez największe podmioty e-commerce, które w oparciu o technologię Circlewise rozwinęły własne programy sprzedażowe na kilkunastu rynkach. 

Proponowane narzędzie to powrót do rdzennej idei afiliacji opartej na transparentnej współpracy partnerów i dążeniu do sytuacji Win-Win.

Justyna poza dbaniem o sukces sprzedażowy programów afiliacyjnych największych e-commerce swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu rozwoju technologii digital dzieli się z rynkiem jako wykładowca na studiach podyplomowych na kierunku Handel elektroniczny w Akademii Leona Koźmińskiego oraz podczas szkoleń z obszaru e-commerce, prowadzonych z ramienia IAB. Jest certyfikowanym trenerem DIMAQ.

Udostępnij:

Renata Dasek

Renata przez niemal 20 lat pracowała „na etacie” zarządzając siecią handlową oraz wspierając proces digitalizacji w dużej korporacji. Branża e-commerce tak ją wciągnęła, że zdecydowała się zamienić etat na własną firmę. Powołała…

do życia Akademię Biznesu VORMA, która wspiera wdrożenie i zarządzanie sklepami internetowymi. 

Stworzyła serwis internetowy vorma.pl  oraz usługę zdalny e-commerce menedżer i copywritnig, które sprawdzają się przy realizacji usług.

Prowadzi wykłady dla studentów oraz świadczy usługi e-commerce na rzecz przedsiębiorców, uzupełniając brakujące u klientów kompetencje. Zaczynała od jednego klienta, pełniąc funkcję zdalnego e-commerce menedżera. Dziś ma za sobą kilka wdrożeń oraz działań optymalizacyjnych i rozwojowych: swiat-mebli.pl; mebel4u.pl, wphw.pl; nsrsport.pl. 

Na co dzień pracuje z różnymi platformami e-commerce: od Shopera, Atomstora, Woocommerce, Prestashop po Magento. Chce zainspirować inne kobiety, aby odważyły się rozwijać w tej branży.

Udostępnij:

Dominika Olszyna Blew

Dominika kieruje Media Ambassador – firmą IT specjalizującą się w e-commerce, która powstała z marzeń o nowych technologiach jako sposobie na egalitarne społeczeństwo z dostępem do wiedzy i dóbr. Po okresie niedoboru głód wiedzy i działania…

był ogromny. W dziwnym świecie kapitalizmu bez kapitału budowała mozolnie pozycję swojej firmy. 

Od początku działalności budowała kompetencje i inwestowała we własne narzędzia i innowacje jako jedyny sposób na jakość i kontrolę nad software. 

Koncepcja “independent software” jest jednym z filarów Media Ambassador. W roku 2016 Dominika rozpoczęła pracę nad kolejnym przedsięwzięciem, które miało być wydajnym rozwiązaniem nazwanym “serwis i aplikacja w jednym” – FlexPWA Serwis i aplikacja w jednym!

To Innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu jednocześnie powstaje serwis internetowy i aplikacja mobilna. FlexPWA działa na zasadzie aplikacji SPA (Single Page Application) realizowanej zgodnie ze standardem PWA (Progressive Web Apps) stworzonym przez firmę Google, której celem jest usunięcie różnic pomiędzy serwisem internetowym a aplikacją mobilną.

Połączenie SPA i PWA z TWA (Trusted Web Activities) pozwoliło na wykorzystanie jednego stosu technologicznego do generowania aplikacji mobilnych zarówno na urządzenia Apple, jak i na urządzenia z systemem operacyjnym Android – co zmniejsza o 50% koszty obsługi użytkowników w ramach m-commerce. 

FlexPWA to inwestycja w jedno uniwersalne rozwiązanie! Od tej pory aplikacja mobilna nie jest już luksusem dla wybranych. To tańsze i szybsze budowanie obu form dotarcia do użytkownika. 

Udostępnij:

Magdalena Dziedzic

Magdalena zainwestowała i rozwinęła platformę internetową, na której zbudowała sklep internetowy ekopokusa.pl. Od początku tworzenia swojego biznesu posługuje się możliwościami, jakie daje internet…

i nowe technologie. Otworzyła firmę startując w 100% tylko online. Wykorzystała jako bazę platfoemę internetową SkyShop. Zwiększyła zasięg e-sklepu wykorzystując media społecznościowe do kontaktowania się z klientkami. 

Działa na Facebook, Instagramie i Twitter. Korzysta z nowoczesnych rozwiązań reklamowych, programów graficznych i ogromu wiedzy, jaką można czerpać od specjalistów w sieci. 

Uczy się i rozwija, dzięki dostępowi do internetu i jego nieprzebranych zasobom.

Udostępnij:

KATEGORIA III
NAJLEPSZY E-MARKETING

Partner kategorii: ceneo

Joanna Gizgier

CEO w marce by Fehu, związana z branżą IT od ponad 11 lat. Zajmuje się projektowaniem i budowaniem stron internetowych oraz e-sklepów, tworzy layouty w WordPress, dba o działania SEO. Zajmuję się także…

kwestiami związanymi z identyfikacją wizualną marki. 

Jest autorką szkoleń: “Twoje miejsce w sieci” czy “Firmowe błędy w poruszaniu się online”. Pracuje z pasją, starając się realizować zobowiązania podjęte wobec klientów i czuje się odpowiedzialna za ich powodzenie. 

Swoje działania opiera na technikach quick wins i insights. Hasło przewodnie marki Joanny to #tykamrzetelnie #łamschematy. 

Uwielbia UI i UX: UI_Designer – czyli projektowanie www techniczne interfejsów przez pryzmat: czego ludzie potrzebują podczas komunikacji z produktem. UX_Designer – czyli projektowanie stron poprzez aspekt emocjonalny, jakiego doświadczają po styczności z produktem. 

Prowadzi szkolenia z zakresu budowania marki w internecie – „Czy Twoja strona www/ e-sklep to internetowy śmietnik”, uczy jak odpowiednio wykorzystać stronę www, dlaczego strona powinna zarabiać i jak to zrobić, jaka jest różnica między pozycjonowaniem a SEO, co daje dobrze zrobione SEO i po co ono jest.

Udostępnij:

Katarzyna Kostrzyńska

Marketing Manager w Chantal – polskiej firmie działającej w branży kosmetycznej. Kasia jest odpowiedzialna w Chantal za kierowanie działem marketingu, budowanie strategii i zarządzanie budżetem. Zarządza portfolio i NPD dla…

segmentu profesjonalnego i retail. Przy pomocy digital marketingu razem z swoim zespołem wypromowała nikomu nie znaną markę Sessio – kosmetyków do pielęgnacji włosów na bazie naturalnych składników. 

Kasia podkreśla, że dysponowała ograniczonym budżetem i właśnie dlatego postawiła na internet jako najbardziej plastyczne medium. Wykorzystując w komunikacji ponad trzydziestoletnie doświadczenie firmy w produkcji kosmetyków fryzjerskich, komunikacja bazowała na skuteczności i naturalnym składzie Sessio. 

Przekaz był budowany dwutorowo i skierowany do tak zwanych włosomaniaczek (autorytet) oraz do znanych influencerek (zasięgi). Wykorzystany został w tym celu Plebiscyt Influencer’s Top, gdzie kosmetyki Sessio dwa razy otrzymały nagrodę oraz lifestylowe Warsztaty z Gwiazdą, podczas których linie Sessio miały swoje premiery. Tym marka zapewniła sobie ruch na świeżo uruchomionych profilach w social media.

Jednocześnie została uruchomiona o geotargetowana kampania rich media. 

Opracowana oraz koordynowana przez Kasię kampania zyskała CTR na poziomie 6,8% czyli ponad trzy razy lepszy niż średnia w takich kampaniach. 

Kosmetyki są dostępne w sklepie internetowym www.chantal.com.pl, a marka produktów Sessio jest już także dostępna w sieciach drogeryjnych hebe, Drogeriach Natura, Kontigo oraz wielu sklepach internetowych.

Udostępnij:

Gabriela Antczak

Praktyk i ekspertka marketingu z 20-letnim doświadczeniem, przygotowująca efektywne strategie marketingowe. Gabrielę interesują i motywują wyniki, które wypracowuje wspólnie z Partnerami. Wyniki są dla niej…

realnym miernikiem skuteczności strategii. Na swoim koncie ma skuteczne wprowadzanie produktów i usług na rynek, poparte rekordowymi wynikami sprzedaży. 

Pracuje niestandardowo. Diagnozuje firmy przekrojowo, ponieważ skuteczny marketing jest zdaniem Gabrieli działaniem osadzonym w DNA przedsiębiorstwa i musi współpracować ze wszystkimi departamentami w firmie, a jego oddziaływanie jest przekrojowe. 

Jest Laureatką wielu nagród, m.in. tytułów: „Dyrektor Marketingu Roku” w kategorii „Wyjątkowa efektywność przy niskim budżecie”; „Sukces Roku”, „Osobowość Roku”, „Lider efektywnych kampanii marketingowych”.

Podkreśla, że każde dostrzeżenie jej wysiłków i wyników jest dla niej zaszczytem. Pełni stanowisko Przewodniczącej Konwentu „Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Tischnera” w Krakowie, na które została powołana przez grono Praktyków Biznesu. Funkcję tę pełni z dumą i poczuciem wyróżnienia.

Udostępnij:

Marzena Lewandowska

Dyrektor marketingu i PR w Aquaphor Poland, od 13 lat buduje marketing w polskim oddziale estońskiej firmy Aquaphor. Marzena może pochwalić się wieloma sukcesami. Ostatnie 2 lata to wielki skok sprzedażowy…

i wizerunkowy brandu, który zwielokrotnił swoje udziały w rynku eCommerce (3x wzrost sprzedaży w 2021!).

Rozwój mobile’a pozwolił Marzenie i jej zespołowi zamienić użytkowników odwiedzających stronę na dokonujących zakupu. Użycie bliźniaków statystycznych i zaawansowanego remarketingu z odzyskiwaniem koszyków pozwoliło 10x zmniejszyć ilość porzuconych koszyków. 

Dosprzedaż produktów komplementarnych przez wykorzystanie okresowego remarketingu, przełożenie siły kampanii ecommerce na mobile w sprzedaży systemów podzlewowych u siebie i reselerow to także innowacyjne podejście Marzeny, które doprowadziło do wyników, nienotowanych dotąd w firmie. 

Ponadto, dzięki przeprowadzonej przez Marzenę i jej zespół w 2020/2021 kampanii „Specjaliści od wody”, Aquaphor został liderem w sprzedaży zaawansowanych systemów filtrujących, stawiając na wizerunek marki profesjonalnej i technologicznej.

Sukcesem wizerunkowym firmy okazał się też program stypendialny „W swoim żywiole”, w ramach którego firma przyznała 10 stypendiów po 10 tys. PLN dla najzdolniejszych sportowców. Akcja odniosła ogromny sukces, a działania promocyjne przełożyły się na duże zainteresowanie. W ciągu 2 lat talenty zgłosiło blisko 1000 osób, a głosy oddało ponad 130 tys. internautów. 

Aquaphor urósł. Z marki „no name” na polskim rynku do marki, która być może wkrótce urośnie na kluczowy brand w swoim segmencie w całej Europie.

Udostępnij:

Kamila Kierzek-Mechło

Kamila prowadzi firmę BUZZcenter – agencję marketingową, która rozumie i wspiera biznes. Wraz ze swoim zespołem pomaga firmom w optymalizacji ich działań marketingowych. Skutecznie buduje oraz wdraża…

strategie i kampanie marketingowe, które zwiększają sprzedaż w firmach. 

Z marketingiem związana od wielu lat, ekspertka w zakresie międzynarodowych rozwiązań e-marketingu, które skutecznie wdraża w projektach strategicznych dla klientów. 

Główne założenie, które przyświeca jej firmie to najpierw dobre poznanie rynku, otoczenia biznesowego, potrzeb i oczekiwań klienta, a dopiero na bazie tego stworzenie takiego planu marketingowego, by wydatki były efektywne. 

Kamila stanowczo mówi NIE w swojej pracy, gdy widzi marnotrawienie budżetów marketingowych i gdy firmy nie analizują zwrotu z inwestycji. Swoje podejście wdraża we wszystkich projektach, które realizuje. 

Na co dzień w ramach aktywności marketingowych prowadzi szereg projektów e-marketingowych, a wśród nich cykliczne webinary marketing WORK’s, kanał na YouTube, autorski blog o marketingu i strategii. 

Aktywnie również realizuje własny plan budowania marki w social mediach, zwłaszcza na portalu LinkedIn. Pokazuje swoim klientom, ale też obserwatorom, że do robienia dobrego marketingu, który daje efekty wizerunkowe i finansowe nie trzeba dużych budżetów marketingowych. Osobiście za swój ogromny sukces uznaje wypozycjonowanie się na pierwszej stronie Google na hasła zarezerwowane zwykle dla dużych biznesów jak np. strategia marketingowa. Zrobiła to dzięki własnej pracy, bez udziału płatnych kampanii. 

Udostępnij:

Basia Garczyńska

Basia prowadzi agencję marketingową Get Noticed Agency, specjalizującą się w kampaniach performance’owych, czyli generującą sprzedaż oraz leady. Firma Basi oferuje usługi z zakresu kampanii płatnych Google Ads i Facebook…

Ads oraz szczegółową analizę rentowności pozyskiwanego ruchu. 

Basia jest marketerem, który uwielbia wszystko przekładać na liczby. Specjalizuje się w sprowadzaniu płatnego ruchu na stronę oraz analizowaniu rentowności, na podstawie której doradza jak najszybciej osiągnąć zwroty zainwestowanego budżetu. 

W jej portfolio znajdują się przeprowadzone strategie, audyty i kampanie dla takich marek jak: Semilac (PL + wyjście na nowe rynki), Cortland, Mercedes, YES, S’portofino, Velpa, Quarticon, Cisco i wiele innych. 

Get Noticed aktywnie rośnie obsługując klientów na 10 rynkach.

Udostępnij:

Gabriela Piwowarska

Gabriela jest absolwentką Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Social Media & Content Marketing. Pracę zaczęła będąc jeszcze w liceum, czyli w 2012 roku. Od tego czasu rozwija swoje kompetencje w zakresie szeroko…

pojętego marketingu, natomiast jej sercem zawładnął marketing online i social media marketing. 

Zawodowo zajmuje się rozwojem potencjału firm oraz inicjatyw biznesowych i CSR poprzez wsparcie działań w Social Media. 

Gabrysia zajmuje się także koordynacją sesji zdjęciowych i filmów reklamowych oraz doradztwem e-marketingowym. Jej misją jest edukacja w zakresie mediów społecznościowych oraz bezpiecznych social mediów. Od kilku lat odpowiada za komunikację mniejszych i większych firm w Social Media oraz tworzy i przeprowadza kampanie reklamowe (wizerunkowe i e-Commerce) na Facebooku, Instagramie, LinkedIn, a ostatnio także TikTok.

Hobbystycznie podróżuje po świecie i rozwija\ swój projekt #30countriesby30, który dostarcza jej mnóstwa energii i inspiracji do codziennej pracy. Jako, że rozwój swoich pasji traktuje na równi z rozwojem zawodowym, postanowiła jednocześnie rozwijać bloga podróżniczego oraz swój biznes pod marką Social Gate. 

W 2022 roku planuje wypuścić do sprzedaży swój pierwszy kurs online z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, bezpieczeństwa w Social Media, a także bezpieczeństwa Dzieci w Sieci.

Udostępnij:

Justyna Stańska

Właścicielka firmy Italiana Marketing, którą buduje od niemal 5 lat. Justyna podkreśla, że biznes przynosi jej głęboką satysfakcję, więcej wolności i niezależności, to możliwość bycia “tu i teraz” dla jej dzieci, a także świetne…

rezultaty dla klientów. Zmienia na lepsze życie nie tylko swoje, ale też swoich klientek. 

Wspiera klientki przy układaniu strategii rozwoju biznesu oraz wdrażaniu jej w życie. Pokazuje, że da się zarabiać online bez ogromnych zasięgów w social media. 

Kasia sprzedaje kursy online i wspiera właścicielki małych firm usługowych w tworzeniu biznesu online. Jej klientki rozwijają biznes w zgodzie ze sobą, nie przesiadują godzinami w social mediach, i jednocześnie skalują przychody – tworząc przemyślaną ścieżkę klienta i oferty. 

Kasia w 2019 roku postawiła sobie ambitny cel – chciała osiągnąć 50 000 zł przychodu online. Cel osiągnęła dwukrotnie wyższy, dzięki czemu zrezygnowała z pracy w korporacji. W kolejnym roku także podwoiła swoje wyniki i tak samo w 2021 r. 

Kasia wie i mówi o tym wprost także innym kobietom – nie był to “łut szczęścia”, a ciężka i przede wszystkim konsekwentna praca. Kasia opracowała swój autorski 5-etapowy model rozwoju biznesu online, z którego obecnie korzysta przy pracy z klientkami.

Udostępnij:

Anna Zając

Kreatorka i właścicielka marki i sklepu internetowego roselle.pl funkcjonującego w modelu B2C. Sklep posiada 13 kategorii produktowych. Marka Roselle jest stworzona z marzeń i doświadczeń. 10 lat…

prowadzenia bloga lifestylowego z focusem na modę to dla Anny ogrom doświadczenia i setki rozmów z kobietami. 

Ponad dwa lata temu stworzyła na instagramie projekt #MojaSzafa, który ma na celu pomoc kobietom wydobyć potencjał z ich szaf i zdopingować je do zmian, które bardzo pozytywnie wpływają na codzienność i samoocenę. 

Marka Roselle jest odpowiedzią na potrzeby kobiet – właścicielka oferuje w sklepie jakościowe, ponadczasowe ubrania, które uzupełnią ich szafy. 

Klientki mogą na bazie pomysłów i tipów prezentowanych w sklepie i social mediach tworzyć własne stylizacje, wykorzystując swoje ubrania. Na profilu marki klientki znajduje też wiele inspiracji podróżniczych, filmowych czy książkowych. 

Roselle to nie tylko ubrania, to styl życia – każdego dnia kobiety zachęcane są do cieszenia się chwilą. To, co klientka Roselle dostaje poza ubraniami to także duży merytoryczny wsad, porady i tipy. Dodatkowo właścicielka stawia na bardzo dobrą obsługę klienta – można do Roselle zadzwonić czy napisać, a team służy pomocą 7 dni w tygodniu.

Udostępnij:

Dominika Polak

Prawniczka, która rzuciła pracę w kancelarii, by odnaleźć się w nowej życiowej roli: mamy dziecka z niepełnosprawnością. Odskocznię od codzienności znalazła na Instagramie. Jej optymizm, energia i przede…

wszystkim szczerość, sprawiły, że stała się inspiracją i motywacją dla tysięcy kobiet.

Swoje doświadczenie wykorzystuje z sukcesem, tworząc strategię marketingową MyBestPharm, marki, która na rynku suplementów diety pojawiła się zaledwie rok temu, a już jest powszechnie rozpoznawana i ceniona. Fenomenalne wręcz zaufanie, jakie zdobyła w tak krótkim czasie, to przede wszystkim zasługa skutecznych receptur opartych na najwyższej jakości, tradycyjnych składnikach, tworzących w suplementach MyBestPharm innowacyjne, niespotykane dotąd połączenia.

Reszta to zasługa Dominiki, która w swojej pracy łamie wszelkie marketingowe zasady. Bardziej od pochlebstw, ceni szczerość, dlatego zainteresowanie suplementami MyBestPharm nie jest sterowane odgórnie, idzie od dołu, lawinowo, dzięki rekomendacjom klientek. Natomiast kampanie reklamowe, z nawiązką zastępuje marketing szeptany. Kobiety spontanicznie chwalą się w sieci zdjęciami przed i po kuracji, a produkty MyBestPharm całkiem bezinteresownie rekomendują niezależni specjaliści.

Niewątpliwym fenomenem jest to, że sprzedaż suplementów MyBestPharm stale rośnie, a wśród tysiąca osób komentujących w sieci ich skuteczność, nie ma żadnych negatywnych opinii. Szczerość i prawdziwość popłacają.

Udostępnij:

KATEGORIA IV
NOWA USŁUGA w E-COMMERCE

Partner kategorii: inspiro-top
Partner kategorii: inspiro-top

Aleksandra Jakimowicz

Aleksandra od 2020 pracuje nad rozwojem unikalnej w skali światowej platformy online tumor3d.com, którą pracując w firmie uruchomiła w 2021 roku zyskując w pierwszych miesiącach ponad 20 tysięcy…

Unikalnych Użytkowników miesięcznie. 

Na platformie online sprzedaje opartą na najnowszej technologii usługę trójwymiarowej wizualizacji zmian nowotworowych w organizmie pacjenta. Dzięki niej w prosty sposób można zrozumieć chorobę i lepiej przygotować się na leczenie. 

Zespół medyczny składa się z lekarzy specjalności związanych z leczeniem pacjentów onkologicznych. Tumor3D pozwala na internetowe zamówienie wizualizacji 3D zmian nowotworowych z dowolnego miejsca na świecie. 

Platforma Aleksandry to intuicyjne przesyłanie danych, certyfikowana medycznie technologia i globalna dostępność. Samą usługę uzupełnia serwis wiedzy o zdrowiu. 

Prognozy WHO dotyczące zachorowania na nowotwory nie są optymistyczne, a rak jako najbardziej demokratyczna choroba może dotknąć każdego. 

Aleksandra uważa, że nowe technologie powinniśmy przede wszystkim rozwijać i popularyzować w medycynie tak, żeby ratować życie i zdrowie.

Udostępnij:

Małgorzata Ohme

Gosia jest współzałożycielką internetowej platformy Mindgram.com. To nowa forma usługi, w której w ramach jednej platformy zintegrowane są najważniejsze rozwiązania well-being oraz oferowany holistyczny system…

wsparcia kondycji psychicznej pracowników i ich rodzin w codziennych problemach związanych z pracą, sytuacją osobistą, rodzinną lub finansową.

Mindgram oferuje szybkie wsparcie psychologiczne przez czat i telefon, psychoterapię online, wirtualny well-being (warsztaty rozwojowe, ćwiczenia mindfulness, treningi relaksacyjne, medytacja), work-life services (porady prawne, finansowe, rodzinne w kontekście well-beingu). 

Do realizacji projektu – jak podkreśla Gosia – wykorzystywana jest najnowsza technologia i sprawdzone metody naukowe. Dzięki nowoczesnej technologii użytkownicy mają zapewniony nieograniczony i łatwy dostęp do warsztatów rozwojowych, programów guided self-care oraz całodobowej opieki terapeutycznej. 

Ponadto w ramach Mindgram przeprowadzane są badania dobrostanu i kondycji organizacji, organizowane kampanie związane ze zdrowiem psychicznym i well-beingiem oraz wsparcie dla firm we wdrażaniu strategii well-beingowych.

Mindgram wszedł już na rynek hiszpański, planowany jest dalszy rozwój działań. W Polsce zdobył już zaufanie wielu klientów, a wśród nich poważnych organizacji.

Udostępnij:

Anna Prończuk-Omiotek

Anna stworzyła wraz z mężem platformę, na której prowadzi online kurs programowania „Szkoła Reacta”. Jak mówi, zawsze pasjonowały ją nowe technologie. Dlatego w projekcie „Szkoła Reacta” zajęła się prowadzeniem kampanii…

marketingowej oraz prowadzeniem szkoleń miękkich. Efekt? Kurs Szkoła Reacta ma łącznie ponad 250 absolwentów, z których duża część zmieniła pracę na lepszą. 

Kurs trwa 6 lub 12 tygodni i zawiera: – 150+ lekcji wideo, – dostęp do grupy na Slack i społeczności osób uczących się Reacta, – wsparcie mentora podczas spotkań online, – 7 webinariów technicznych na żywo, – 4 webinary na temat tworzenia profesjonalnego profilu CV i LinkedIn w branży IT. 

Ania podkreśla, że jej zakres obowiązków obejmuje: ✓ Przygotowanie strategii marketingowej produktu online skierowanego do specjalistów IT ✓ Zarządzanie kampaniami marketingowymi produktów i premierami sprzedaży ✓ Planowanie, sporządzaj budżetów i realizacji kampanii ✓ Monitorowanie i ocena skuteczności działań marketingowych ✓ Generowanie leadów w oparciu o webinary, e-mail marketing, kampanie w social media i content marketing, m.in. treści wideo na YouTube ✓ Twórzenie opisów i tagów dla treści wideo na YouTube ✓ Współtwórzenie treści promocyjnych i zarządzanie dystrybucją treści ✓ Priorytetyzacja zadań i optymalizacja zarządzania projektami ✓ Zarządznie płatnymi kampaniami i współpraca ze specjalistami PPC/Social Ads ✓ Analiza i ocena marketingowych KPI 

TOP3 osiągnięcia Ani w ramach Szkoły Reacta: – Ponad 250 programistów kupiło ten kurs online – Kampanie marketingowe dotarły do ponad 5 000 specjalistów IT. 

Udostępnij:

Dorota Mroczek

Dorota jest nazywana wszechogarniaczką biznesów online. Jedną z najbardziej skutecznych i rozpoznawalnych wirtualnych asystentek na polskim rynku. W zaledwie 1,5 roku:
👉 przebranżowiła się całkowicie

👉 założyła własną firmę korzystając z dofinansowania na start
👉 zbudowała rozpoznawalną markę osobistą w social media
👉 wydała swojego pierwszego ebooka „Jak zostałam wszechogarniaczką biznesu online”
👉 stworzyła i promuję własne produkty cyfrowe 

Dzięki jej wsparciu start w branży wirtualnej asysty nie będzie dla nikogo „czarną magią”.

Udostępnij:

Monika Blezień–Ruszaj

Monika wprowadziła na rynek nową usługę jaka związana jest z naszym otoczeniem. Wdraża rozwiązania przyjazne środowisku w salonach i przedsiębiorstwach. Jest autorką przewodników po systemie BDO oraz…

instrukcji – procedur zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie. 

Monika pomaga przedsiębiorczym kobietom zmagać się z zawiłymi systemami do wypełniania deklaracji, raportów i sprawozdań związanych z ochroną środowiska, aby miały szansę zająć się swoim biznesem i mieć więcej czasu dla rodziny.

Nominacja do tej nagrody otworzyłaby Magdzie drzwi do większej liczby kobiet, którym mogłaby pomóc i przekazać wiedzę z zakresu ekologicznego spojrzenia na świat i życie codzienne.

Udostępnij:

KATEGORIA V
PRZEDSIĘBIORCZA MAMA w E-COMMERCE

Partner kategorii: home-pl

Anna Wojtyna

Jako młoda mama zaczęła rozwijać blog z przepisami i poradami dla mam. Wszystko z pasji i samodzielnie, ucząc się Bloggera, WordPressa i Mailerlite, tworzenia grafik i stron. Przez kilka lat działała tylko nocami, nieraz do…

bardzo późnych godzin, z przerwami na nocne karmienie córeczki. W dzień prowadziła social mediach, bardzo często wykorzystując na to chwile karmienia i usypiania dzieci. 

Jej przepisy i rady kulinarne są bardzo lubiane i cenione. Zaczęła tworzyć pierwsze ebooki, potem powstała strona www i ruszył Sklep internetowy Kęsy Codzienności. 

Ania dzięki prowadzeniu bloga rozwinęła wiele umiejętności, w które wcześniej nie wierzyła i których wcześniej nie posiadała.

Z blogerki zmieniła się w autorkę ebooków kulinarnych oraz w Wirtualną Asystentkę. Łączy te role jako mama 2 córek: 7,5- i 5-letniej. 

W październiku 2021 założyła firmę. Jako Ania Wirtualne Wsparcie z radością i namacalnie pomaga online kobietom działającym w e-biznesie, wspierając je w szybszym rozwijaniu swoich firm i zdobywaniu klientów.

Udostępnij:

Dagmara Pakulska

Kobieta, która musiała połączyć prowadzenie własnego biznesu z małym dzieckiem pod pachą. Ciąża zaskoczyła ją kilka miesięcy po tym, gdy zdecydowała się w końcu założyć własny biznes. Do 9…

miesiąca ciąży stała na największych scenach marketingowych w Polsce, dzieląc się swoją wiedzą i wspierając swoich Klientów w ich codziennych wyzwaniach. 

Później też nie zwalniała tempa. Z maluchem, który teraz jest już dumnym 3-latkiem, stopniowo rozwijała swoją markę osobistą i portfolio usług. 

Dziś pracuje z firmami, o których kiedyś marzyła. Szkoli, audytuje i konsultuje komunikację zarówno dużych, jak i małych marek. Uruchomiła własny kierunek studiów podyplomowych Marketing B2B & B2C, który bez budżetu promocyjnego zyskał ponad 30 studentów. Jak się później okazało… większość z nich przyciągnęła atrakcyjna komunikacja na LinkedIn oraz dobrze stworzona marka osobista!

Rozwinęła projekt Niby-Prasówki, który polega na darmowym dzieleniu się najważniejszymi marketingowymi newsami. Dziś na Facebooku obserwuje go ponad 12 000 osób i ta liczba ciągle rośnie. 

Dagmara zdobyła tytuł Polskiej Liderki LinkedIna w Polsce według magazynu Forbes Women w 2021 roku, a w 2022 należała do ekspertów, którzy wyłonili tegoroczne laureatki. Jest kobietą mamą. W tej kolejności, bo tylko szczęśliwa i spełniona rodzicielka, może dać szczęście swojemu dziecku.

Udostępnij:

Izabela Wojciuk

Mama 3,5 letniej córki, która rozpoczęła rozwój firmy wykorzystując czas, kiedy była w ciąży. Dzieli się z kobietami wiedzą i potwierdza na swoim przykładzie, że można być mamą, prowadząc …

jednocześnie dwa biznesy. Dodatkowo pokazuje, że warto reinwestować kapitał, stale się rozwijać, podnosić swoje kwalifikacje. 

Założyła sklep internetowy hempking.eu z naturalnymi kosmetykami i produktami wspierającymi zdrowy styl życia. Jej marką jest też biowen.eu. 

Poza zarządzaniem sklepami, opracowywaniem strategii marketingowej, tworzy i produkuje jeszcze produkty kosmetyczne z czystym składem na bazie ekstraktów roślinnych, które poza funkcjami pielęgnacyjnymi mają również za zadanie wspierać nasz organizm w regeneracji m.in. stawów, czy niwelowaniu problemów z naczynkami.

Udostępnij:

Kamila Kierzek-Mechło

Z marketingiem i komunikacją związana od ponad 15 lat. Zaczynała w czasach, gdy digital marketing dopiero stawiał pierwsze małe kroki. Przez kilkanaście lat pracowała w międzynarodowych korporacjach…

B2B, gdzie często e-commerce był dopiero w fazie planów. W tych miejscach miała okazje do zainicjowania działań e-commerce, dzięki czemu była dużą częścią wielu zmian wokół biznesu. Żeby lepiej zrozumieć obszary digital marketingu wiele narzędzi nauczyła się obsługiwać samodzielnie, by nie być uzależnioną od wsparcia z obszarów IT. 

Od 2019 roku jest mamą Zuzy, a od 2020 mamą Zoi. Decydując się na otwarcie własna agencji marketingowej zależało jej, by znaleźć idealne rozwiązanie pozwalające na bycie aktywną zawodowo kobietą i pokazanie, że można jednocześnie być spełnioną mamą. Dzieci motywowały do tego, by dawać z siebie więcej, przy jednoczesnym szukaniu Work & life ballance. 

W ostatnich trzech latach prowadzenia własnego biznesu Kamila zaangażowała również członków rodziny – męża, mamę i tatę, tworząc agencję rodzinną. 

Odpowiada za analizę rynku i opracowanie ponad 25 strategii marketingowych, głównie do obszaru B2B i firm rodzinnych. To sektor, który wiele agencji marketingowych omija, a dla niej jako osoby prowadzącej biznes rodzinny to też możliwość wspierania podobnych firm. Od listopada 2021 agencja, którą założyła jest Spółką, co jest kolejnym krokiem w rozwoju przedsiębiorczości. 

W lutym 2022 została laureatką w rankingu 25 mistrzyń LinkedIn magazynu Forbes Women.

Udostępnij:

Patrycja Ignatiuk

Patrycja podróżujac po świecie wraz ze swoimi małymi dziećmi stworzyła markę i sklep internetowy BohoSwing. Marka powstała gdy dzieci były małe z fascynacji naturalnym pięknem rzemiosła z całego świata. Patrycja chciała…

dzielić się wnętrzarską swobodą i wolnością twórczą, współgrającą z buntowniczą pewnością siebie. To kolekcja unikatowych, ręcznie robionych rzeczy napełnionych duszą bohemy współgrających w harmonii z każdym domem i stylem. Patrycja wyszukuje i dociera do lokalnych rzemieślników i docenia rękodzieło zapomnianych już technik sztuki. 

W ten sposób powstała kolekcja Boho Swing, oparta na współpracy z rzemieślnikami z całego świata, robiącymi unikatowe produkty, napełnione duszą, przy użyciu wyłącznie naturalnych materiałów. 

Patrycja dba o wizerunek marki, przygotowuje kampanie, prowadzi social media. Stara się to wszystko robić łącząc wychowanie dzieci z obowiązkami firmowymi. Udaje jej się to z wspaniałym, inspirującym efektem!

Udostępnij:

Natalia Kłubko

Przedsiębiorcza mama i Projektantka kariery. Natalia zdobywała doświadczenie biznesowe głównie w środowisku korporacyjnym w międzynarodowych firmach w obszarze HR i rekrutacji w Polsce i w Zjednoczonych…

Emiratach Arabskich. Macierzyństwo okazało się być transformującym czynnikiem w jej życiu, w tym również zawodowym. Priorytety i cele biznesowe zmieniły się a korporacyjna kariera zawodowa z każdym dniem oddalała się w niepamięć… 

Gdy dzieci były już większe i mogła wrócić do zawodu okazało się, że powrót na rynek pracy po przerwie macierzyńskiej jest wyjątkowo trudny… Nie chciała wrócić do pracy w tradycyjnym biurowcu formie sztywnego etatu 9-5, mając wszystkie obowiązki domowe na głowie.

Zgłosiła się do Projektantki Kariery, która pomogła określić kierunek rozwoju zawodowego oraz plan działania! Teraz sama promuję ofertę Projektowania Kariery często ONLINE innym kobietom, które mają wiele przeszkód na drodze zawodowej do pokonania!

Jej zdaniem kobiety zasługują na satysfakcjonującą pracę oraz niezależność finansową i mają prawo poszukiwać ścieżki rozwoju zawodowego, która nie będzie kolidowała z ich życiem rodzinnym.

Udostępnij:

Marzena Pawłowska

Przedsiębiorcza mama i założycielka marki Zyzio&Zuzia. Jest to marka specjalizująca się w produkcji oraz sprzedaży wysokiej jakości odzieży niemowlęcej. Sprzedaż produktów odbywa się za pośrednictwem…

własnego sklepu internetowego Zyzio&Zuzia.pl.  Założycielka sklepu będąc w ciąży, poszukiwała dla swojego dziecka odzieży bezpiecznej, dobrej jakości i w przystępnej cenie. Wtedy pojawił się pomysł stworzenia własnej marki. 

Ubranka jej marki uszyte są z najlepszych materiałów w małych szwalniach w Polsce. Prowadzenie sklepu internetowego to szereg rozmaitych czynności, których lwią część Marzena wykonuje samodzielnie. Od projektowania, poszukiwania podwykonawców, robienia zdjęć produktowych po prowadzenie social media marki! 

Marzena mając 3 dzieci stworzyła markę, której dynamika sprzedaży i rozwoju pozwala z optymizmem patrzeć w biznesową przyszłość. Założycielka marki Zyzio&Zuzia z powodzeniem łączy rolę rodzica z rolą przedsiębiorczyni. To zadanie wymagające biorąc pod uwagę, że Marzena nie tylko prowadzi sklep internetowy, ale jest również producentką sprzedawanych ubranek! Potrafi zrozumieć potrzeby swojej grupy docelowej – czyli mam takich jak ona sama. Jej dzieci są pierwszymi testerami m.in. materiałów używanych do produkcji ubranek, które mają wejść na rynek. Czytając historię założenia marki, jej misję i wizję przekonujemy się, że w przypadku Pani Marzeny to właśnie macierzyństwo było inspiracją i motorem działań. 

Udostępnij:

Agata Roman

Agata z wykształcenia jest nauczycielem nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz nauczycielem języka angielskiego. Jest certyfikowaną przez Family Sleep Institute Konsultantką ds. Snu Dziecka, która…

z oddaniem i pasją pomaga niewyspanym rodzicom i ich pociechom w pokonaniu trudności związanych ze snem maluchów. Jej misją jest szerzenie wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego snu oraz zapewnienie wsparcia i pomocy rodzicom dzieci, które nie chcą lub nie potrafią dobrze spać. 

Prowadzi własną działalność i platformę online Mały Śpioch, wokół której gromadzi się niemała społeczność wdzięcznych rodziców. 

Dodatkowo jako przedsiębiorcza mama pracuje również w Allegro, budując i rozwijając anglojęzyczną platformę edukacyjną Allegro Academy, wspierając tym samym przedsiębiorczość na polskim i europejskim rynku e-commerce.

Udostępnij:

Alicja Ditrych

Alicja stworzyła firmę Design Town. Pracują tam głównie kobiety. Jest to sklep internetowy z wyposażeniem wnętrz. Pierwsza dostawa mebli dokładnie odbyła się w dzień narodzin jej pierwszej córki. To była dla niej…

symboliczna chwila, w której stała się mamą i przedsiębiorczynią jednocześnie. 

Od 6 lat łączy rolę rodzica i business woman. To doświadczenie daje jej lepsze zrozumienie specyfiki wyzwań, jakie stoją przed kobietami.

Prowadzi sklepy designtown.pl oraz magicznypokoik.pl. Fascynują ją niecodzienne formy i niebanalne wnętrza. 

W swojej ofercie posiada ponad 5 tys. mebli, lamp i dodatków. Rozwój sklepu internetowego to fascynujące doświadczenie pozwalające analizować modele zakupowe klientów. 

Firma Alicji rozwija się zarówno organicznie, jak i przez kupowanie i konsolidowanie podmiotów o podobnym profilu działalności. Wraz z zespołem chce budować wspólne zaplecze, które pozwoli dalej skalować jej biznes. Jej marzeniem jest stworzenie brandu top-of-mind w dziedzinie internetowych sklepów meblowych.

Udostępnij:

Magdalena Sikorska-Hadowska

Przedsiębiorcza mama, która niedawno odkryła swoje wcześniej skrywane talenty. Jej syn był inspiracją do stworzenia kolorowego świata. Najpierw powstała pracownia i profil na FB Moja Zaszewka, a później firma, w której…

Magda stworzyła cudownie kolorowe ubrania. Powstał sklep internetowy i konto na Instagram o nazwie titmouse.pl

Jej syn poznaje wszystkie procesy związane z obsługą sklepu. Magda zaznajamia go z tym jak wytwarzać produkty, jak dobierać partnerów do współpracy, jak obsługiwać Klientów i jak wybierać narzędzia technologiczne. Magda zawsze wiedziała, że obok edukacji jest to największy kapitał, który pozwala wystartować dziecku w dorosłe życie z zupełnie innej pozycji.

Chciałaby, aby jej dziecko obserwując jak mama zajmuje się biznesem, widziało i rozumiało – czym jest komunikacja, obsługa Klientów i że kieszonkowe można zwiększyć pakując więcej paczek w miesiącu. Magda mówi, że często wsłuchuje się w komentarze i pomysły swojego syna. Dzięki temu wiele uczy się od niego o preferencjach młodego pokolenia. 

Syn jest dla Magdy wielką inspiracją. Ma nadzieję, że gdy kiedyś w przyszłości zdecyduje się przekazać mu swoją firmę, będzie z powodzeniem wykorzystywał nowe technologie do dalszego rozwoju.

Udostępnij:

Magdalena Rutkowska

Magdalena nominowana jako przedsiębiorcza mama prowadzi własny sklep internetowy militu.pl. W chwili, kiedy oficjalnie założyła działalność, dzieci miały 3 i 7 lat. Pomysł na biznes zrodził się jednak zaraz po…

narodzinach pierwszego dziecka. Na start miała 5 tys. złotych, za które kupiła solidną maszynę, materiały, dodatki, oprogramowanie, stworzyła stronę internetową, materiały reklamowe oraz reklamę w sieci. 

W tym czasie wszystkie te czynności wykonywała w domu, dzieląc czas między pracą a opieką nad dzieckiem. Za pracownie służyło jej biurko w sypialni. Szyciem i projektowaniem interesowała się od dawna, nie skończyła jednak żadnej szkoły w tym kierunku. Wszystko, co tworzyła było efektem prób i błędów. 

Jedną torebkę szyje się od 1,5 do 3 godzin w zależności od modelu. Jest to praca, która wymaga skupienia i precyzji. Aby zarobić na opłaty związane z działalnością i żeby ten biznes miał rację bytu takich torebek musiała uszyć i sprzedać min. 40 miesięcznie. 

Od samego początku Magdalena brała udział w targach modowych w Polsce, które promowały modę slow fashion. W 2019 roku Magdalena wzięła udział w konkursie GO TO BRAND. Konkurs wygrała i w kolejnym roku rozpoczęła ekspansję zagraniczną. 

Pierwszymi targami zagranicznym w jakich uczestniczyła były targi w Mediolanie. Do aplikacji w konkursie przygotowywała się kilka miesięcy i udało się. Pomimo wielu obowiązków związanych z prowadzeniem firmy w tym okresie stale się dokształcała i m.in zrobiła kurs szycia bielizny i kurs konstrukcji odzieży.

Udostępnij:

Joanna Gacek-Sroka

Joanna jako mama niespełna rocznego dziecka zaczęła tworzyć własną markę modową, która zaczęła się niesamowicie rozwijać. Stworzyła stronę internetową wraz ze sklepem online www.props.com.pl, na której…

prezentuje własne projekty w ramach kolekcji torebek, toreb i plecaków. 

Wspiera Fundacje poprzez przeznaczanie części zysków z różnych kolekcji na cele charytatywne.

Joanna jest twórczynią autorskiej kolekcji Propsiątkowspiera Azyl Chrumkowo. 

W szybkim tempie – z dzieckiem na ręku –  stworzyła miejsce pracy dla siebie i kilkunastu osób. Nieprzespane noce i wiele innych czynników, które nie sprzyjały rozwojowi biznesu, nie zatrzymały jej przed osiągnięciem celów. 

Po porodzie założyła również bloga Matka Polka na Propsie (teraz jest jako – Joanna Gacek-Sroka).

Tworzy treści dotyczące depresji poporodowej, z którą się zmierzyła i wspiera inne kobiety. Postawa i osiągnięcia Joanny potwierdzają,że dziecko nie jest przeszkodą, a powodem i ogromnym motywatorem, dla którego powinniśmy spełniać nasze marzenia.

Udostępnij:

Zuzanna Witek

Przedsiębiorcza prawniczka e-commerce, założycielka firmy prawniczej Legitimate.pl, naukowczyni. Aktywna i spełniona zawodowo mama dwójki dzieci, rocznej Zosi oraz pięcioletniego Janka. Umie optymalizować… 

cenny czas, świetnie łączy macierzyństwo z prowadzeniem własnego biznesu w świecie e-commerce. Macierzyństwo jest jej motywacją do ciągłego rozwoju i realizacji coraz śmielszych planów. Odczarowała nudny wizerunek prawnika i mamy myślącej tylko o pieluszkach.

Obsługuje prawnie topowe sklepy internetowe w Polsce, e-startupy i aplikacje dla e-commerce. Rozumie rozwijający się biznes w sieci, zajmując się prawnymi aspektami sztucznej inteligencji, digital marketingu, machine learning i cyberbezpieczeństwa w e-commerce. 

Działa innowacyjnie, wszelkie rozwiązania prawne, które proponuje klientom bada pod kątem UX oraz UI – to nowy standard, który wprowadza na prawniczym rynku dla e-commerce. Upraszcza ścieżkę zakupową, w legalny sposób podpowiada jak minimalizować zbędne formalności. 

Wie, jak ważna jest edukacja! Wraz z Jakubem Roskoszem współtworzy jego E-commerce Business Class, czyli szkolenia on-line dla e-commerce oraz odpowiada za sekcję prawną jego newslettera e-commerce, który subskrybuje obecnie aż 11 tys. odbiorców! Jest w trakcie nagrań treści motywacyjnych w formie kursu on-line: e-commerce na obcasach, czyli o roli o możliwościach kobiet w e-biznesie, opierając się na swojej historii jako matki.

Udostępnij:

Kamila Andrychowicz

Przedsiębiorcza mama. Kreatorka i założycielka marki muniolala.pl. Twórczyni dużych bawełnianych, oddychających i niesamowicie kolorowych kołderek dla dzieci. Jej dzieci odkopywały się w nocy podczas…

snu, a Kamila musiała wstawać co jakiś czas i je przykrywać. W końcu jedno dziecko zaczęło spać pod dużym, ale sztucznym kocem. Pomyślała, że idealnym rozwiązaniem byłby w 100% bawełniany, oddychający kocyk rozmiaru jak… dla dorosłych. Szukała w Internecie i na targach dziecięcych. Wszędzie były dostępne kocyki w pięknych dziecięcych wzorach, ale tylko w małych rozmiarach lub ze sztucznego minky. 

„Sama uszyjesz” powiedział jej pewnego dnia mąż. Przywiózł maszynę od mamy. Wybrała się z dziećmi do sklepu z materiałami. No i uszyła! Tak to się zaczęło. Od tego czasu powstało już bardzo dużo magicznych kołderek, które poza szczelnym przykrywaniem dzieci, służą im do zabawy przenosząc je w wyobraźni na przykład do namiotu rozbitego w górach. 

Od tego czasu Kamila poznała wielu bardzo zadowolonych rodziców, którzy dzięki kocykom Kamili mają przespane noce.

Udostępnij:

Monika Honory

Monika jest ekspertem holistycznego odchudzania. Będąc mamą dwójki dzieci, chcąc zmienić zmienić się również dla nich postanowiła odmienić swoje życie, chudnąc 40kg i opracowując holistyczno-motywacyjny…

Program Przemian, którego celem jest DBANIE O SIEBIE w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym. Polega on na wprowadzaniu w różnych aspektach życia małych, stopniowych, ale niezmiernie ważnych zmian, które prowadzą do wzmocnienia samoakceptacji i szacunku dla siebie oraz utrwalenia zdrowych nawyków, w tym nowej kultury żywieniowej. 

Monika założyła firmę i wprowadziła ją do świata e-commerce. Powstała platforma online Przemiany wg Moniki Honory. Rozwinęła sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria, przewodniki, poradniki zdrowego stylu życia i odchudzania. 

W trakcie opieki nad dziećmi napisała kilkanaście książek, prowadziła webinary, konsultacje, kursy, warsztaty. Założyła grupę na FB, w której zbudowała społeczność liczącą 183 tys. osób, itd.

Świat e-commerce wydaje się być głównie dla ludzi młodych. Monika udowadnia, że e-commerce jest dla osób w każdym wieku – najważniejsze, żeby chciały się one rozwijać. Pokazuje, że można mieć 43 lata, prowadzić firmę, mieć dwoje dzieci – być „zwykłą” kobietą i można odmienić swoje życie i w końcu pokochać siebie.

Udostępnij:

Paula Flis

Paula doświadczenie zawodowe rozpoczęła w sieci supermarketów Stokrotka. 7 lat temu, zaraz po tym jak urodziła pierwszą córkę, zaczęła pracę w sektorze e-grocery. We…

Frisco.pl, największym polskim sklepie typu pure player, zbudowała od podstaw zespół trade marketingu i rozpoczęła monetyzację platformy na szeroką skalę. 

Od 1,5 roku odpowiada w MAKRO za sklep B2B online i za wdrożenie nowego dla MAKRO kanału sprzedaży e-grocery (we współpracy z InPost). 

W pracy przede wszystkim jest liderem – zarażanie innych pasją jest moim priorytetem. Po pracy jest mamą: 7-letniej Laury i 3-letnich bliźniąt: Róży i Oliwiera – to właśnie dzieci są jej najbardziej wymagającymi szefami. 

Jest menadżerem w pracy i w domu – organizacja i szybkość w działaniu są kluczowe, ale pozytywna energia to zdaniem Pauli klucz do sukcesu. „Mama e-commerce to ja”, jak pisze – „wyciskam z tego kanału wszystko, co najlepsze.”

Czas, to dla wszystkich pracujących mam towar deficytowy, więc wszystkie zakupy robi online. W pracy tworzy rozwiązania, z których sama korzysta, odpowiada więc na własne potrzeby.

Jej motto: Zanim podejmiesz działanie, pomyśl-ale nie za długo, bo twój pomysł zaraz przestanie być aktualny!

Udostępnij:

KATEGORIA VI
ODPOWIEDZIALNY E-COMMERCE

Partner kategorii: modivo

Anna Kurnatowska

Ania jest z wykształcenia mikrobiolożką, a obecnie pełni funkcję Country Managerką w Too Good To Go. Zaangażowanie wokół tematów zero waste zawsze miało u niej najwyższy priorytet. Jako Brand Managerka w…

Carrefour, miała okazję wprowadzić do polskich i tajwańskich sklepów produkty w ramach linii „Jakość z Natury”, marce powstałej z dbałością o środowisko i dobrostan zwierząt.

Too Good To Go to bardzo szczególny koncept, bazujący na ratowaniu żywienia przed jego wyrzuceniem. Opiera się na działaniu aplikacji mobilnej, która łączy kawiarnie, sklepy spożywcze, piekarnie, bary i restauracje z klientami, którzy chcą kupić tańsze, niesprzedane danego dnia jedzenie, które jest w 100% przydatne do spożycia.

Redukcja marnowania żywności to główne rozwiązanie w walce ze zmianą klimatu. Jeśli jedzenie kończy na wysypisku śmieci, leżąc na hałdzie – emituje metan, który ma ponad 30-krotnie większy wpływ na ocieplenie klimatu niż CO2. A wyrzucanie jedzenia to również surowce: ziemia, uprawy, nawozy, paliwo, prąd czy woda, której rolnictwo zużywa najwięcej wśród wszystkich przemysłów.

Ratując jedną paczkę przez aplikację Too Good To Go można oszczędzić 2,5kg CO2e. W Polsce Too Good To Go umożliwiła uratowanie ponad 2,5 miliona posiłków, co równa się niezmarnowanym 6 250 000 kg CO2e! To tyle ile roczna emisja 801 polskich obywateli.

Dlatego Ania angażuje się i rozwija projekt Too Good To Go, przyczyniając się tym samym do ochrony naszej planety.

Udostępnij:

Agnieszka Bobrukiewicz

Christine Granville to polska marka zegarków z silnym pierwiastkiem kobiecym, stworzona przez Agnieszkę. Kluczową misją marki jest wzmacnianie kobiet w środowisku biznesowym, dlatego już od samego początku…

zdecydowała się na przekazanie określonej kwoty ze sprzedaży każdego zegarka na rzecz fundacji wspierającej kobiety. 

Inspiracją do stworzenia marki zegarków Christine Granville była historia polskiej agentki brytyjskiego wywiadu – Krystyny Skarbek. To właśnie jej osobowość i temperament stały się podstawą do stworzenia marki. 

Kupując zegarki Christine Granville klientka kupuje też historię. Elementy z życia Krystyny Skarbek wykorzystane zostały również w designie zegarków – na tarczach znajduje się numer jej paszportu, a logo nawiązuje do herbu rodziny Skarbek. Natomiast z tyłu tarczy jest szerokość i długość geograficzna jej pierwszej misji. Design zegarków można dowolnie zmieniać. 

Dodatkowo Agnieszka stawia na innowacje, dlatego postanowiła wprowadzić do oferty wegańskie skóry. Chciała stworzyć alternatywę dla osób, które cenią sobie ekologiczne i innowacyjne rozwiązania, zwracają uwagę na skład i jakość materiału, dlatego postanowiła wprowadzić kolekcję wegańskich pasków wytwarzanych ze skórek jabłek. Głównym składnikiem materiału są pozostałości po jabłkach, które w szczycie sezonu wytwarzane są w ilościach około 500 ton na dobę. Cały proces tworzenia materiału polega na obróbce pozostałości po jabłkach. Skóra powstała w takim procesie jest biodegradowalna i pozbawiona szkodliwych dla zdrowia substancji, a przede wszystkim jest to produkt przyjazny środowisku.

Udostępnij:

Agnieszka Tycner

Agnieszka jest 33-letnią startuperką, mamą 2-letniej Leny, a przy tym silną i bardzo zmotywowaną kobietą. Będąc od lat pracownikiem korporacji, pod koniec 2020 roku (w trakcie urlopu…

macierzyńskiego) postanowiła odmienić swoje życie. Wpadła na pomysł budowy aplikacji mobilnej (marketplace C2C), na której można kupować i sprzedawać wyłącznie używane przedmioty dla dzieci (m. in. ubrania, zabawki czy wózki) oraz dodawać ogłoszenia dotyczące działalności z branży parentingowej (np. przedszkola, sale zabaw czy nianie). 

Mimo szeregu obowiązków, w ciągu kilku tygodni od podstaw przygotowała wymagania biznesowe, model finansowy i znalazła developerów IT. 

Już w 10.2021 aplikacja BUBAA pojawiła się w sklepie Google Play, w 12.2021 została oficjalnie Prezesem Bubaa Sp. z o.o., a w 01.2022 pozyskała pierwszego mniejszościowego inwestora. 

Dzięki tym środkom, w trakcie ostatniego miesiąca aplikację pobrano blisko 5 tys. razy i wystawiono na sprzedaż kilkaset przedmiotów. Każdego dnia na platformie rejestruje się ponad 200 nowych użytkowników i zamieszczanych jest kilkadziesiąt nowych ofert. W Q2 spółka Agnieszki planuje pozyskać inwestorów w formule Business Angels i istotnie przyspieszyć swój rozwój.

Udostępnij:

Monika Pobrotyń

Właścicielka oraz V-ce Prezeska w North.pl – sklepu internetowego i portalu w całości poświęconemu naprawom sprzętu domowego AGD. Zdaniem właścicielki dbanie o sprzęt użytku codziennego jest kluczowe, aby…

zachować go w jak najlepszej kondycji.
Na stronie North.pl w prosty i przystępny sposób są opisywane najczęstsze problemy w AGD, recenzowane popularne modele urządzeń oraz prowadzone jest doradztwo zupełnie bezpłatnie.

Sklep internetowy to kompleksowe, spójne rozwiązanie, które pozwala samodzielnie dobrać część do danego urządzenia. Sklep wyróżnia niezwykle użyteczna wyszukiwarka. Każdy produkt pokazywany jest profesjonalnie – duża liczba zdjęć, szerokie opisy, liczne parametry, prosty sposób płatności, dostawa w 24h. Do tego cała masa wskazówek i ciekawostek w Bazie Porad. 

Całe przedsięwzięcie jest spójne z globalnymi trendami: zrównoważonego rozwoju, podejścia eko (nie wyrzucaj, naprawiaj) oraz tzw. „zrób to sam”. 

Inicjatywa wspiera wszystkich domowych majsterkowiczów i zachęca do naprawiania sprzętu samodzielnie, bez pomocy fachowców. Zdaniem właścicielki im więcej rzetelnych porad na temat serwisowania tym większa szansa, że przekonamy społeczność , aby zaczęła bardziej dbać o sprzęt i go serwisować we własnym zakresie. 

Monika została wyróżniona w konkursie 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie, promującym osoby z nieszablonowym podejściem, tworzących nowe produkty i usługi, dla których ważna jest odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.

Udostępnij:

Joanna Kwiatkowska

Vice CEO, Head od e-Commerce w Kubota. Osoba o ogromnej wiedzy z zakresu e-commerce, IT, social media i marketingu opartego na danych i analityce. Prelegentka na konferencjach i webinarach, na których…

dzieli się wiedzą, doświadczeniem i zaraża optymizmem. 

Posiada 10-letnie doświadczenie w branży IT, w szczególności w zakresie narzędzi e-commerce oraz social media, systemów zarządzania dużymi zasobami danych oraz analityki danych. 

Od 2018 r. Co-founder, Head of Ecommerce & CTO w Kubota S.A., gdzie odpowiada za zarządzanie kanałami sprzedaży online marki Kubota oraz zespół e-commerce, administrację IT, budżetowanie, planowanie i wdrażanie strategicznych planów rozwojowych. 

Od 2013 r. współautorka ponad 10. projektów R&D o wartości prawie 50 mln zł dofinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Regionalnych Programów Operacyjnych. Współuczestniczyła w projektach R&D o wartości 40 mln zł. 

Marka Kubota to jeden z symboli lat 90. Po wypełnieniu niszy na tanie i wygodne obuwie, marka stała się kultową, a slogan „Kubota to nie klapki, to styl życia” wszedł na stałe do języka potocznego i obecnie przyświeca filozofii marki. Obecnie sprzedaż Kubota prowadzona jest głównie online i wspierana prężnie działającym marketingiem. 

Od pierwszego dnia działalności firmy część dochodów przeznacza na rzecz różnych fundacji, m.in. 1% ze sprzedaży klapków Premium przeznacza na Fundację DKMS, walczącą z nowotworami krwi, 5% ze sprzedaży całego tęczowego asortymentu przeznacza na Kampanię Przeciw Homofobii, organizacji pozarządkowej działającej na rzecz praw człowieka, w szczególności społeczności LGBT+, 5% z przychodów z klapków Kubota Kids przekazuje Fundacji Jaś i Małgosia, działającej na rzecz poprawy jakości codziennego życia osób z autyzmem i ich bliskich. 

Wspiera również kampanię Movember, Stowarzyszenie Monar, a w 2021 r. Kubota przekazała dla podopiecznych PCK ponad 500 par klapków Rzep.

Udostępnij:

Ewa Samek

Ewa jest twórczynią sklepu internetowego pandawanda.pl. To wyjątkowe miejsce, w którym oferowane są wyłącznie etyczne, ekologiczne i w 100% wegańskie produkty. Za każde zamówienie zespół PandaWanda sadzi… 

1 drzewo. Zamówienia wysyłane są bez plastiku. PandaWanda.pl jest laureatem e-Gazel Biznesu 2021. 

Panda Wanda powstała w 2018 roku z wielkiej potrzeby zmiany świata na lepszy podczas robienia zwykłych zakupów. Swoją misję realizuje w kilka krokach:
1) wszystkie produkty, które oferuje Ewa w sklepie są 100% wegańskie i nietestowane na zwierzętach, bo nie można mówić o etyce, jeśli wykorzystujemy składniki odzwierzęce.
2) 95% produktów ma ekologiczne opakowania (szkło, papier, recyklowany plastik), bo nie ma ekologii, jeśli produkt ma plastikowe opakowanie
3) 80%asortymentu pochodzi od lokalnych manufaktur
4) za każde zamówienie sadzone jest 1 drzewo, przesyłki zawsze wysyłane są bez plastiku, a do paczek dokładany jest przepis na danie roślinne
5) PandaWanda edukuje i regularnie wspiera akcje społeczne
6) wszystkie własne produkty (marki Panda Wanda, Tremi i Osushka) mają wbudowany mechanizm: kupujesz = pomagasz. 

Jak twierdzi Ania PandaWanda.pl jest jedynym sklepem w Polsce, który oferuje tak dobrany asortyment produktów połączony z etycznie prowadzonym biznesem na stałe zaangażowanym społecznie.

Udostępnij:

Dominika Dalba

Dominika prowadzi markę bielizny i homewear w duchu EKO, która sprzedawana jest za pośrednictwem sklepu internetowego http://www.youandyourbody.pl. Na pomysł marki wpadła rok temu, w maju 2021…

ruszyła sprzedaż pre-order, a już we wrześniu 2021 roku uruchomiła regularną sprzedaż. W czasie 4 miesięcy zbudowała całą markę oraz pierwszą kolekcję, która powstała w całości z ekologicznych materiałów. Każdy materiał, z którego szyte są produkty, każdy dodatek, który jest używany posiada światowej rangi EKO certyfikat. 

Firma Dominiki współpracuje tylko i wyłącznie z kameralnymi pracowniami w Polsce, ponieważ chce mieć pewność, iż warunki pracy i płacy są godne. Materiały kupuje tylko od polskich producentów, dzięki czemu myśli także o zrównoważonym rozwoju i zmniejszaniu śladu węglowego. 

Każdy element pakowania (kartki, metki, sznurki czy bibuła) są w 100% z recyklingu oraz są w 100% biodegradowalne. Pudełka w 90% także są z recyklingu oraz w 100% biodegradowalne. Dominika sama prowadzi wszystkie działania od powstania produktu, poprzez działania w ramach stawiania sklepu oraz performance marketingu. 

Dominika jest odpowiedzialna za tworzenie i planowanie kolekcji wraz z całą logistyką. Dodatkowo prowadzi bloga oraz nagrania na kanał YouTube, aby pokazywać i dzielić się wiedzą z zakresu prowadzenia własnej marki, w pełni zrównoważonej na każdym etapie produkcji w e-commerce. Marka Dominiki dodatkowo edukuje, czym są materiały eko. 

Podsumowując w ciągu roku Dominika stworzyła w pełni zrównoważony biznes w internecie, który cały czas się rozwija, a to wszystko zrobiła sama z pomocą bliskich jej osób.

Udostępnij:

Magdalena Rutkowska

Magda jest twórczynią marki i sklepu internetowego militu.pl, w którym oferuje torby, akcesoria i ubrania. Marka została stworzona przez kobietę i z myślą o kobietach, które czerpią z życia pełnymi garściami i śmiało…

spełniają marzenia. Wszystkie produkty stworzone przez Magdę są w duchu slow, z szacunkiem dla ludzi i planety. Nie produkuje na masową skalę, w strategię rozwoju firmy wpisana jest dbałość o jakość, detale i ponadczasowość produktów. 

Modele są uniwersalne i dzielnie towarzyszą kobietom we wszystkich codziennych wyzwaniach. Magda projektuje torby, które służą latami – są praktyczne, wytrzymałe i przy tym bardzo kobiece. 

Magda wykorzystuje tkaniny i dodatki, które przyczynią się do zmniejszenia zanieczyszczenia i emisji odpadów. Wprowadziła do sklepu torby z tkaniny korkowej. Torba wykonana z korka jest bardzo lekka, nie przepuszcza cieczy i nie wchodzi z nią w reakcję, dzięki czemu jest hipoalergiczna. Korek jest jednym z najbardziej trwałych materiałów organicznych, praktycznie nie starzeje się. 

Modele, które tworzy Magda są uniwersalne. Projektuje torby, które służą latami – są praktyczne, wytrzymałe. Zmniejsza to produkcję odpadów tekstylnych. Aby ograniczyć zużycie odpadów stosuje praktykę zero waste. Z resztek materiałów, które zostają, szyje akcesoria typu gumki do włosów, opaski, organizery, saszetki . 

Kartony, które stosuje przy wysyłce produktów, pochodzą z recyklingu. Produkty nie mają dodatkowych metek, a tam, gdzie jest to możliwe do wykonania do wykończenia torebek stosuje resztki materiałów.

Udostępnij:

Magdalena Rataj

U Magdy wszystko zaczęło się od macierzyństwa, to dzięki chustom do noszenia swoich dzieci zainteresowała się tkactwem i stworzyła markę loom.me. Bogactwo barw, wzorów i tekstur, jakie niesie za sobą tkanie i przędzenie jest…

niesamowite. Chcąc poszerzać swoją miłość do tekstyliów wykonanych w nurcie slowfashion, otworzyła „Weaving Yarns Storage” – sklep z naturalną przędzą oraz artykułami tkackimi. 

Podczas opracowywania brandingu oraz misji moich firm wiedziała od początku, że naturalność, dbanie o środowisko, integracja społeczna będą jej priorytetami. 

Produkty w e-sklepie Magdy pakowane są w papierowe torby oraz kartony z papieru z odzysku. Klienci mają opcję odbioru osobistego oraz dostarczenia do punktów. 

Aby ograniczyć ilość zwrotów jako jedyny sklep tkacki oferuje możliwość zakupu próbników z oferowanymi przez Magdę przędzami. 

Zespół http://www.weavingyarns.eu angażuje się także w lokalne inicjatywy społeczne takie jak: warsztaty dla dzieci, opracowanie darmowych kursów tkackich, spotkania mam chustonoszących. 

Na swoich stronach internetowych Magda umożliwia sprzedaż chust wcześniej zakupionych z tzw. „z drugiej ręki”, aby przedłużyć żywotność swoich produktów i także w ten sposób dbać o dobro naszej planety i przyszłość naszych dzieci.

Udostępnij:

Patrycja Ignatiuk

Patrycja jest ciepłą, pomocną i inspirującą kobietą, twórczynią firmy i sklepu internetowego bohoswing.com. Cała oferta sklepu została stworzona w oparciu o lokalnych rzemieślników z wielu zakątków świata. Patrycja stara się…

pomagać nie tylko lokalnie, ale patrzy na naszą planetę globalnie i wspiera biznesy drobnych wytwórców i artystów w krajach takich jak np Bali czy Filipiny. Jej produkty są naturalne, niepowtarzalne, ręcznie tworzone z lokalnych materiałów. 

BOHO Swing powstało z fascynacji naturalnym pięknem rzemiosła z całego świata. Misją Patrycji, którą przekłada także na biznes jest chęć dzielenia się wnętrzarską swobodą i wolnością twórczą, współgrającą z buntowniczą pewnością siebie. 

W jej sklepie internetowym można znaleźć unikatowe, ręcznie robione rzeczy, napełnione duszą bohemy współgrające w harmonii z każdym domem i stylem. W dzisiejszym pędzie życia Boho Swing chce docenić i pokazać siłę natury w Twoim domu i garderobie tworząc poczucie harmonii i wewnętrznego spokoju. Jeżdżąc po świecie Patrycja wyszukuje lokalnych rzemieślników i docenia rękodzieło zapomnianych już technik sztuki. 

W ten sposób Patrycja stworzyła kolekcję Boho Swing, która współpracuje z rzemieślnikami z całego świata, robiącymi unikatowe produkty, napełnione duszą, przy użyciu wyłącznie naturalnych materiałów.

Udostępnij:

Magdalena Dziedzic

Magda prowadzi sklep internetowy ekopokusa.pl. W biznesie stawia nacisk na zwiększenie świadomości klientów w zakresie zdrowego trybu życia, składu produktów, promowanie produktów eko oraz…

ochronę środowiska. Jej media społecznościowe skierowane są do kobiet – zachęca panie do inwestowania w siebie, bez względu na wiek czy doświadczenie. 

Jest przykładem tego, że zacząć można w każdej chwili, nawet jeśli nie dysponuje się zapleczem finansowym. Zachęca do stosowania polityki Zero Waste oraz dawania drugiego życia temu, co może jeszcze posłużyć. 

Sprzedaje tylko produkty ekologiczne, a wybierając je, skupia się na producentach, którzy w swojej polityce wspierają region, w którym utrzymują produkcję, wspierają i inwestują w rozwój kobiet oraz dzieci, dbają o środowisko, nie testują na zwierzętach oraz nie zatrudniają dzieci. 

Działa w ramach Dropshippingu, ale dokonuje bardzo uważnej selekcji oferowanych jej przez hurtownię produktów, właśnie pod kątem wymienionych czynników.

Udostępnij:

KATEGORIA VII
THE BEST INFLUENCER FOR E-COMMERCE

Partner kategorii: logo-fundacja-kobiety-e-biznesu

Justyna Ratajczak

Influencerka, prowadząca popularne profie na Instagramie i Facebook. Gotuje, fotografuje i stylizuje potrawy od ponad 10 lat. Swoją naturalnością i otwartością przyciągnęła tysiące Fanów do wspólnego gotowania. 

Promuje w social mediach produkty do przygotowywania potraw oraz wspomagające zdrowy styl życia. 

Najpierw założyła bloga kulinarnego, który na początku miał pełnić rolę dziennika kulinarnego.

Uwielbia gotować, uwielbia kontakt z drugim człowiekiem. Dzisiaj świadczy szereg treści o tematyce około kulinarnej, tworząc autorskie materiały na potrzeby własnych kanałów, jak i strony www oraz profile marek z branży kulinarnej. 

Ma za sobą liczne wystąpienia w mediach, m.in.: wypowiedzi dla radia TOK FM, gotowanie na żywo w telewizji śniadaniowej, nagranie spotu reklamowego dla TV Mango. Jest laureatką pierwszej edycji konkursu Pojedynek Smaku, gdzie odebrała nagrodę główną z rąk samej Jurorki Ewy Wachowicz. 

Prowadzi warsztaty kulinarne i nagrywa video – przepisy z różnymi markami i produktami do promocji w social media. Jest prowadzącą cykl nagrań Klasyki Winiary na YouTube marki Winiary.

Udostępnij:

Beata Grątkowska

Influencerka, która pomaga promować produkty zdrowotne, żywnościowe, wspomagające zdrowy tryb zycia. Ciekawy i atrakcyjny profil na Instagram, Facebook. Eleganckie product i brand placement. 

Odpowiednia prezentacja produktów pozwala na zwiększenie ich sprzedaży. Beata tworzy przepisy i stylizuje jedzenie do sesji fotograficznych od blisko 16 lat, przez ten czas opublikowała ponad 5 tysięcy przepisów, współprowadziła rubryki kulinarne w „Dobrych Radach”, „Olivii”, „Moich Smakach Życia”. 

Felietonistka miesięcznika „Moje Gotowanie”, w którym pisze o dietach i zdrowiu. Autorka popularnych eBooków z przepisami na szybkie, zdrowe posiłki z prostych i łatwo dostępnych składników. 

W 2017 roku wraz z mężem założyła blog Praktykulinarni.com, a w 2021 roku nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się ich książka „Praktykulinarni. Szybko i zdrowo od śniadania do kolacji”. 

Absolwentka ekonomii, dziennikarstwa, psychologii i psychodietetyki.

Udostępnij:

Sylwia Madeńska

Polska tancerka, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji Love Island Wyspa Miłości, tancerka jedenastej edycji Dancing with the Stars. Influencerka , której konto śledzi prawie 260 tysięcy obserwatorów. 

Codziennie aktywnie działa jako właścicielka szkoły tańca. Na instagramie, dzięki atrakcyjnemu profilowi, stworzyła grupę lojalnych odbiorców, z którymi buduje trwałe relacje.  

Współpracuje z wieloma markami. Rekomenduje sprawdzone produkty z kategorii fashion, kosmetykii oraz hotelarstwo. W 2021 roku zasiadała jako członkini w jury plebiscytu influencer’s top. 

Stworzyła nowoczesny projekt warsztatów tanecznych online, dzięki któremu każdy może zacząć naukę tańca od zera w swoim zaciszu domowym, ponosząc minimalne koszty. 

Energetyczna, charyzmatyczna, wygadana, spontaniczna, potrafiąca odnaleźć się w każdej sytuacji. Pracuje jako influencerka, tancerka, choreograf oraz jako prowadząca wiele prestiżowych gali. Jest przykładem i inspiracją dla wielu kobiet. Jest autentyczna i zawsze służy swoim odbiorcom radą i wsparciem.

Udostępnij:

Magda Steczkowska

Wokalistka, autorka tekstów, która na swoim koncie ma 5 solowych płyty. W grudniu 2021 r. ukazał się jej szósty album z najpiękniejszymi piosenkami o miłości, zatytułowany „Nie tylko o miłości”. 

Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Wzięła udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, mogliśmy ją oglądać również w programie „Aplauz, Aplauz!”, „Przygarnij mnie” oraz „Ameryka Ekspress”, w którym wystąpiła razem z mężem. 

Aktywnie działa w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci. Jako Influencerka pomaga zaistnieć wybranym markom i dotrzeć do określonej grupy społecznej. 

Prywatnie żona Piotra Królika (perkusisty zespołu Brathanki) oraz mama trzech córek: Zosi, Michalinki i Antoninki. Uwielbia podróże, muzykę klasyczną, dobre kino oraz włoską kuchnię.

Udostępnij:

Patrycja Broniek

Influencerka, makijażystka gwiazd i ekspertka w dziedzinie makijażu, występująca w telewizji. W elegancki i atrakcyjny sposób promuje na Instagram produkty kosmetyczne, do makijażu i wybrane marki, które… 

pozwalają kobiecie być piękną. Ogromny temperament oraz poczucie humoru idą w parze u Patrycji z dużą pracowitością, pokorą i ciągłą potrzebą doskonalenia swoich umiejętności oraz rozwijania talentów. 

Szalona, ale twardo stąpająca po ziemi mama dwóch fantastycznych córek (lat 8 i 11). 

Uwielbia jazdę samochodem, aktywność fizyczną, gotowanie i podróże. Śpiewa niemal wszędzie, zwłaszcza za kierownicą, bo muzyka to jej ogromna życiowa pasja. 

Wspólnie z przyjaciółką Klaudią Halejcio dają upust „szaleństwu” – nagrywając zabawne filmiki i publikując je na Instagramie, rozbawiają do łez swoje obserwatorki. To niewątpliwie zwariowany i bardzo zgrany dream team.

Udostępnij:

Agata Rubik

Z zawodu dziennikarka, była modelka, 2-vice miss Polonia 2005, która wykorzystuje swoje doświadczenie również do prowadzenia bardzo atrakcyjnego rodzinnego profilu na Instagramie. W elegancki sposób promuje i poleca…

produkty różnych marek, które są idealne do używania na co dzień i znajdują swoje miejsce w domach rodzinnych. 

Rozwija swój profil na IG od 2 lat – to za co pokochali ją Internauci to przyjemna i przyjazna tematyka rodzinno/lifestylowa. 

Agata kocha podróże, zdrową kuchnię i aktywność fizyczną. Dobra energia, optymizm i życzliwość w stosunku do drugiego człowieka, powodują, że zdobywa zaufanie i sympatię szerokiego grona followersów.

Prywatnie żona Piotra Rubika, matka dwóch córek i dumna pani domu.

Udostępnij:

Magdalena Antosiewicz

Influencerka, znana w sieci jako Thirtyfashion. Pasjonuje się modą. W bardzo atracyjny i elegancki sposób promuje i poleca ekskluzywne marki fashion: torebki, okulary, odzież. Jej Fani testują polecane…

 kosmetyki, a w tym różnego typu wody perfumowane. Eleganckie zdjęcia, wnętrza i odpowiednia prezentacja produktów pomaga w zwiększaniu sprzedaży promowanych marek.

Prywatnie mama 21-letniego i 17-letniego syna oraz miłośniczka kotów. 

Kobieta po czterdziestce, szczęśliwa, spełniona, która swoimi stylizacjami i optymistycznym oraz zdrowym podejściem do życia zaraża i inspiruje setki tysięcy Internautów.

Udostępnij:

Małgorzata Harcińska-Chamerska

Małgorzata jest mamą niespełna dwuletniego Ksawerego, czynną zawodowo polonistką i twórczynią instagramowego konta @lili_arisza. Lili Arisza – miłośniczka psów, pasjonatka mody, fanka szafy kapsułowej i poezji…

Leśmiana. Swoją przygodę w Social Mediach rozpoczęła w 2013 roku od założenia konta na instagramie i promowania na nim psów, których imiona utrwaliła w nazwie konta. 

Z czasem dołączyła do grona testerek kosmetycznych, ale to moda i najnowsze trendy od zawsze są jej pasją. Dzielenie się pomysłami na stylizacje, zdradzanie tajników pielęgnacji, ale też pokazywanie swojej codzienności – pracy i macierzyństwa – pozwoliły jej zjednać sobie zaufanych Odbiorców.

W 2021 roku została wyróżniona przez See Bloggers w ogólnopolskim rankingu, plasując Małgosię w Top 100 najbardziej zasięgowych Influencerów. 

Jest jurorem w Plebiscycie Influencer’s Top, a w nowym sezonie Shopping Queen została niekwestionowaną Królową Zakupów, zdobywając ten zaszczytny tytuł i doświadczając ciekawej przygody telewizyjnej.

Współpracuje z wydawnictwem Mama Pisze Nocą. Owocem wspólnej pracy jest publikacja, której premiera planowana jest na wiosnę 2023 roku. 

Stworzyła FP na Facebooku, pracuje nad blogiem, marzy o projektowaniu akcesoriów dla aktywnych kobiet!

Udostępnij:

Gabriela Piwowarska

Swoje profile w serwisach społecznościowych prowadzi już kilka lat. Ich tematyka w międzyczasie ulegała zmianie. Swoją pracę wykonywała po cichu, bez mówienia głośno co robi, bez chwalenia się i dzielenia…

informacjami z obserwatorami. W pewnym momencie uznała, że to, czym zajmuje się zawodowo, to przecież jej życie, jej pasja, to coś co kształtuje ją i jej charakter. 

Częściowo zmieniła więc mój content na Instagramie i zaczęła uwzględniać w nim także swoją pracę, dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a także edukować – co od początku istnienia jej firmy było dla Gabrysi prawdziwą misją.

Zaczęła aktywniej udzielać się na LinkedIn, a także na Facebooku – zarówno na swoim profilu osobistym, jak i firmowym, który utworzyła do tych celów. 

Obecnie wykorzystuje swoje profile osobiste do promocji i sprzedaży swoich usług przez social media, a także polecania produktów i usług innych marek.

Udostępnij:

Martyna Gliwińska

Influencerka, projektantka wnętrz, mama i entuzjastka mody i zdrowego stylu życia. Promuje i tworzy kampanie reklamowe dla produktów i usług z branży fashion & beauty oraz health & lifestyle. 

Rekomenduje marki modowe, kosmetyczne oraz promuje naturalne świece kosmetyczne. 

Ma niesamowitą pasję do sztuki, którą rozwijała studiując na uczelniach artystycznych we Florencji, Warszawie i Gdańsku. 

Zdobyła tytuł artysty magistra sztuk pięknych. 

Jej piękne zdjęcia, video, stories zrzeszają i angażują dziesiątki Fanów na prowadzonym koncie na Instagram.

Udostępnij:

Aneta Kowalska

Aneta bloguje od 10 lat, na początku skupiała się na modzie dziecięcej, z czasem blog ewoluował, dziś jest tam więcej lifestyle. Uwielbia mode i kosmetyki, dużo eksperymentuje i chętnie poleca swoim obserwatorom to, co jest… 

warte uwagi. Aneta wie, co w trawie piszczy, zawsze trzyma rękę na pulsie. 

Prywatnie jest mamą 12-letniej Kariny i 8-letniego Noama. 

W roku 2021 trafiła do grona 100 najbardziej wpływowych blogerów w rankingu See Bloggers. 

Można ją znaleźć także na Instagramie @swiat_karinki, gdzie na bieżąco można śledzić, co u niej słychać.

Udostępnij:

Kamila Szczawińska

Kamila Szczawińska to Influencerka, mama Julka, Kalinki i Zoyki. Od 20 lat pracuje jako modelka, jest Psycholożką i Psychodietetykiem. W mediach społecznościowych działa od kilku lat, dzieląc się swoim życiem rodzinnym, pasjami…

i podróżami. Kamila poleca i rekomenduje różnego typu produkty, szczególnie zwraca uwagę na kategorię beauty, ale nie brakuje też produktów dla dzieci.

Udostępnij:

KATEGORIA VIII
NAJLEPSZY START-UP E-COMMERCE

Partner kategorii: przelewy-top-v3
Partner kategorii: przelewy-top-v3

Marlena Żurawska-Szuter

Stworzyła w ekstremalnie krótkim czasie jedyne takie delikatesy premium na rynku polskim www.deli2.pl Co wyróżnia deli2 i co udało się osiągnąć? – Jedyne w Polsce delikatesy premium z tak unikalną ofertą produktów…

produktów (ponad 10000 SKU) – Stworzone jako odpowiedź na powstałe na rynku zapotrzebowanie na produkty luksusowe, premium o wysokiej jakości (brak delikatesów online, brak oferty dla wymagających smakoszy) – Pandemia tylko wzmocniła potrzebę dokonywania zakupów spożywczych online – bezpieczeństwo zakupów, bezkontaktowa dostawa stały się koniecznością w każdym sklepie online – Serwis powstał w trakcie pandemii, w trakcie dosłownie kilku miesięcy – ekspresowe wdrożenie – Automatyzacja pracy oraz procesów sprzedażowych i logistycznych – Systemy przygotowany na szybkie skalowanie (w planach kolejne miasta). 

W całości była odpowiedzialna za stworzenie biznesplanu, pozyskanie dostawców i przede wszystkim za wdrożenie platformy sprzedażowej i jej integrację z systemem ERP oraz aplikacją logistyczną. Dzięki sprawnie ułożonym procesom i wdrożonym procedurom, a także elastyczności w działaniu udało się jej w krótkim czasie otworzyć delikatesy online, które były odpowiedzią na potrzeby warszawiaków, a potem także Polaków w czasie pandemii.

Udostępnij:

Katarzyna Stacel

Kasia wpadła na pomysł i skończyła budowanie aplikacji (Webowej/płatność miesięczna) do niewidocznego monitorowania komputera dla rodziców oraz pracodawców monitoringfromcloud.pl Funkcjonalność…

aplikacji bazuje na słowach i wyrazach kluczowych. W dobie Covid i tragedii, która dzieje się na Ukrainie żyjemy w ciągłym stresie i działamy pod wpływem wielu napięć. Dzięki aplikacji realne staje się wykrycie wielu problemów oraz trudnych sytuacji i możliwe jest podjęcie działań ratujących nierzadko życie.

Aplikacja jest rozszerzona o moduł, który monitoruje komputery pracowników w firmach. Pracodawca, który ma odpowiednie zgody może monitorować produktywność pracowników po zdefiniowaniu produktywnych narzędzi typu Excel, Teams, Skype, Autocad. Oprogramowanie również pokaże w raportach kto ile czasu spędził w social mediach w ciągu dnia. 

Jak działa ten program do monitorowania komputera? Jest to niewidoczne narzędzie które monitoruje system Windows. Oprogramowanie umożliwia monitorowanie wykorzystywanych stron WWW i aplikacji oraz innych aktywności, poprzez sczytywanie nagłówków stron, tytułów dokumentów, czasu spędzonego w określonych programach oraz czasu offline. Oprogramowanie posiada również możliwość monitorowania aktywności myszki oraz klawiatury.

Udostępnij:

Agnieszka Tycner

Agnieszka jest 33-letnią startuperką, mamą 2-letniej Leny, a przy tym silną i bardzo zmotywowaną kobietą. Będąc od lat pracownikiem korporacji, pod koniec 2020 roku (w trakcie urlopu…

macierzyńskiego) postanowiła odmienić swoje życie. Wpadła na pomysł budowy aplikacji mobilnej (marketplace C2C), na której można kupować i sprzedawać wyłącznie używane przedmioty dla dzieci (m. in. ubrania, zabawki czy wózki) oraz dodawać ogłoszenia dotyczące działalności z branży parentingowej (np. przedszkola, sale zabaw czy nianie). 

Mimo szeregu obowiązków, w ciągu kilku tygodni od podstaw przygotowała wymagania biznesowe, model finansowy i znalazła developerów IT. 

Już w 10.2021 aplikacja BUBAA pojawiła się w sklepie Google Play, w 12.2021 została oficjalnie Prezesem Bubaa Sp. z o.o., a w 01.2022 pozyskała pierwszego mniejszościowego inwestora. 

Dzięki tym środkom, w trakcie ostatniego miesiąca aplikację pobrano blisko 5 tys. razy i wystawiono na sprzedaż kilkaset przedmiotów. Każdego dnia na platformie rejestruje się ponad 200 nowych użytkowników i zamieszczanych jest kilkadziesiąt nowych ofert. W Q2 spółka Agnieszki planuje pozyskać inwestorów w formule Business Angels i istotnie przyspieszyć swój rozwój.

Udostępnij:

Monika Patalas

Monika swój biznes rozpoczęła miesiąc przed wybuchem pandemii. Samodzielnie i od zera wdrożyła na rynek nową markę. Przetrwała i dynamicznie się rozwija, mając 23 tys. sprzedanych produktów i realizując…

5 tys. transakcji. Monika znalazła niszę na rynku – sprzedaje podobrazia, czyli blejtramy z naciągniętym płótnem malarskim. Odbiorcami są artyści, studenci szkół artystycznych, hobbyści i twórcy, którzy chcą malować obrazy. 

Monika chciała dać artystom i ludziom sztuki w Polsce wysokiej jakości płótna w dobrej cenie i formacie, którego aktualnie potrzebowali. Biznesowi Moniki sprzyjał Covid – w momencie zamknięcia sklepów dla plastyków internet stał się jedyną możliwą alternatywą. 

Sukces sklepu Moniki dowodzi, że takiej oferty brakowało w polskim internecie. Monika ma w tym momencie niemal 1,5 tys. zarejestrowanych użytkowników i klientów, którzy wracają po kolejne zakupy. Doceniają wysoką jakość produktów oraz bardzo dobrą obsługę sprzedażową i posprzedażową. 

Monika planuje w tym roku sprzedać podobrazi za 1 mln zł.

Udostępnij:

Dominika Syczyńska

Dominika zbudowała jedyną w Polsce i na świecie platformę e-learningowej ze szkoleniami online z zakresu innowacyjnych technik projektowania i manipulacji tkanin. Tematyka kursów online jest bardzo…

niszowa i unikatowa, nie ma drugiego takiego produktu na rynku. 

Celem platformy jest upowszechnienie w sieci metod tworzenia unikatowych projektów, tkanin, odzieży oraz promocja recyclingu , slow-fashion i dbałości o środowisko. 

Dominika jako jedyna osoba w Polsce uczy i sprzedaje kursy z tematyki projektowania ubioru metodami haute couture, technik smocking, plisowania 3D tkanin, technik manipulacji tkanin, haftu artystycznego, shibori, batiku i barwienia tkanin metodą marble dye. 

Platforma jest skierowana zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, osób w różnym przedziale wiekowym. Kurs online ma stymulować kreatywność odbiorców poprzez angażowanie ich do czynnego tworzenia i projektowania unikatowych tkanin. 

Dzięki zbudowaniu platformy szkoleniowej online wiele osób zyskało dostęp do szkoleń, które w dobie pandemii były ograniczane w stacjonarnych szkołach. Dzięki nagraniu szkoleń w wersji dwujęzycznej sprzedaż kursów online odbywa się na szeroką skalę. Wraz z platformą powstał również kanał You Tube i profile social media FABRCI CLASS, które budują społeczność wokół platformy i zrzeszają osoby zainteresowanie tematyką projektowania. 

Dominika planuje dynamicznie rozwijać swój start-up w najbliższych latach i poszerzać ofertę kursów online oraz produktów edukacyjnych typu ebooki.

Udostępnij:

Joanna Jezior-Sojka

Prezeska i załozycielka sklepu internetowego ergobiuro.pl, oferującego najlepsze fotele i krzesła do pracy. Sklep został stworzony z misją szerzenia świadomości jak ważne dla naszego zdrowia jest korzystanie z rozwiązań…

najlepszych dla naszego kręgosłupa. Komfort i zdrowie okazały się niezwykle ważnymi czynnikami sukcesu w erze pandemii. 

W czasie Covid powstała szczególna i nowa potrzeba wyposażenia domu w fotele, umożliwiające wykonywanie obowiązków biurowych i nauki. Kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi, mieszkający w dużych miastach, miasteczkach i na wsi – wszyscy mieli ten sam problem. Pracując lub ucząc się, siedząc kilka, czasem kilkanaście godzin dziennie, ból kręgosłupa, bioder lub ramion nie pozwalał im pracować. 

W trakcie kilkuset rozmów, jakie właścicielka przeprowadziła z klientami odkryła, że użytkownicy wcale nie muszą usiąść w fotelu, by znaleźć dla siebie ten najlepiej dopasowany, że 20 lat jej doświadczenia pozwala już w trakcie rozmowy z klientami tak precyzyjnie określić potrzeby i parametry, że potrafi dopasować fotel bez mierzenia. 

W ciągu 6 tygodni otworzyła sklep ERGOBIURO.pl. Najważniejsze dla Joanny w tym projekcie były człowiek i rozmowa, podejście H2H. 

Od początku pandemii pomogła wraz z zespołem tysiącom klientów zadbać nie tylko o ich wygodę i komfort, zadbać o ich zdrowie, a przy okazji sprawić, że domowe miejsca pracy stały się ładniejsze oraz że dobry fotel do pracy stał się dostępny nie tylko dla mieszkańców dużych miast, w których można odwiedzić stacjonarny sklep i wybrać odpowiednie krzesło. 

„Najlepszy e-sklep z jakim kiedykolwiek miałam styczność! Da się odczuć, że po drugiej stronie jest zainteresowany mną człowiek, a nie automat. Polecam w 100%!!”” , Opineo, 8 kwietnia 2021

Udostępnij:

Dominika Dalba

Dominika prowadzi markę bielizny i homewear w duchu EKO, która sprzedawana jest za pośrednictwem sklepu internetowego http://www.youandyourbody.pl. Na pomysł marki wpadła rok temu, w maju 2021…

ruszyła sprzedaż pre-order, a już we wrześniu 2021 roku uruchomiła regularną sprzedaż. W czasie 4 miesięcy zbudowała całą markę oraz pierwszą kolekcję, która powstała w całości z ekologicznych materiałów. Każdy materiał, z którego szyte są produkty, każdy dodatek, który jest używany posiada światowej rangi EKO certyfikat. 

Firma Dominiki współpracuje tylko i wyłącznie z kameralnymi pracowniami w Polsce, ponieważ chce mieć pewność, iż warunki pracy i płacy są godne. Materiały kupuje tylko od polskich producentów, dzięki czemu myśli także o zrównoważonym rozwoju i zmniejszaniu śladu węglowego. 

Każdy element pakowania (kartki, metki, sznurki czy bibuła) są w 100% z recyklingu oraz są w 100% biodegradowalne. Pudełka w 90% także są z recyklingu oraz w 100% biodegradowalne. Dominika sama prowadzi wszystkie działania od powstania produktu, poprzez działania w ramach stawiania sklepu oraz performance marketingu. 

Dominika jest odpowiedzialna za tworzenie i planowanie kolekcji wraz z całą logistyką. Dodatkowo prowadzi bloga oraz nagrania na kanał YouTube, aby pokazywać i dzielić się wiedzą z zakresu prowadzenia własnej marki, w pełni zrównoważonej na każdym etapie produkcji w e-commerce. Marka Dominiki dodatkowo edukuje, czym są materiały eko. 

Podsumowując w ciągu roku Dominika stworzyła w pełni zrównoważony biznes w internecie, który cały czas się rozwija, a to wszystko zrobiła sama z pomocą bliskich jej osób.

Udostępnij:

Paula Flis

Paula wdrożyła start-up e-commerce, który jest częścią wielkiej organizacji, bazującej głównie na rozwiązaniach offline. Jest Starszym Kierownikiem Działu E-Commerce w MAKRO i powierzono jej wdrożenie nowego…

kanału sprzedaży dla klienta B2C. Projekt bazował na ścisłej współpracy z partnerem logistycznym i zakładał wspólne wypracowanie aplikacji do zamawiania produktów spożywczych z MAKRO z dostawą do domu – to zupełnie nowe otwarcie dla hurtowni B2B. 

Cel projektu to wykorzystanie przewag konkurencyjnych, jakie stoją za długoletnią działalnością Makro i potencjału logistycznego -pioniera w obszarze dostaw e-commerce.

Wymagało to integracji dwóch zupełnie odrębnych firm i środowisk. Dużym wyzwaniem była koordynacja pracy po obu stronach, w odrębnych zespołach projektowych. E-grocery to specyficzny kanał sprzedaży – sprzedawane są produkty, których nie można dotknąć, powąchać, zobaczyć. Konieczne jest zaoferowanie wysokiej jakości asortymentu świeżego oraz wartości dodanej, bo nawet w tak młodej branży jak e-grocery oczekiwania klientów stale rosną. Na efekt „wow” zdaniem Pauli składają się m.in. dostawa świeżych ryb w kruszonym lodzie, unikatowy system i eko forma pakowania.

Udostępnij:

Anna Kurnatowska

Ania jest z wykształcenia mikrobiolożką, a obecnie pełni funkcję Country Managerką w Too Good To Go. Zaangażowanie wokół tematów zero waste zawsze miało u mnie najwyższy priorytet. Jako Brand Managerka w…

Carrefour, miała okazję wprowadzić do polskich i tajwańskich sklepów produkty w ramach linii „Jakość z Natury”, marce powstałej z dbałością o środowisko i dobrostan zwierząt.

Too Good To Go to bardzo szczególny koncept, bazujący na ratowaniu żywienia przed jego wyrzuceniem. Opiera się na działaniu aplikacji mobilnej, która łączy kawiarnie, sklepy spożywcze, piekarnie, bary i restauracje z klientami, którzy chcą kupić tańsze, niesprzedane danego dnia jedzenie, które jest w 100% przydatne do spożycia.

Redukcja marnowania żywności to główne rozwiązanie w walce ze zmianą klimatu. Jeśli jedzenie kończy na wysypisku śmieci, leżąc na hałdzie – emituje metan, który ma ponad 30-krotnie większy wpływ na ocieplenie klimatu niż CO2. A wyrzucanie jedzenia to również surowce: ziemia, uprawy, nawozy, paliwo, prąd czy woda, której rolnictwo zużywa najwięcej wśród wszystkich przemysłów.

Ratując jedną paczkę przez aplikację Too Good To Go można oszczędzić 2,5kg CO2e. W Polsce Too Good To Go umożliwiła uratowanie ponad 2,5 miliona posiłków, co równa się niezmarnowanym 6 250 000 kg CO2e! To tyle ile roczna emisja 801 polskich obywateli.

Dlatego Ania angażuje się i rozwija projekt Too Good To Go, przyczyniając się tym samym do ochrony naszej planety.

Udostępnij:

KATEGORIA IX
INNOWACJA E-COMMERCE

Partner kategorii: logo-InPost-Kobiety-e-biznesu

Zofia Babicka-Klecor

Zofia wprowadziła w rynek innowacyjne rozwiązanie – Kreator Legal Geek, które pomogło prawie 20 tysiącom e-sprzedawców rozpocząć legalną sprzedaż w Internecie. Kreator jest jednym z pierwszych projektów typu…

LegalTech w Polsce. Oprogramowanie pozwala na wygenerowanie, w kilka minut, zgodnych z prawem i zawsze aktualnych Regulaminów sklepów internetowych oraz Polityk prywatności. Użytkownik Kreatora może zająć się biznesem, a nad aktualnością dokumentów prawnych w jego sklepie czuwa zespół prawników. 

E-sprzedawca ma dostęp do aktualizacji pr